14 Kasım 2018

TTNET de E-ticaret Girdi: okacabukaca.com ve ttnetcarsi.com

Türkiye’nin en hızlı büyüyen sektörlerinden biri olan e-ticaretten TTNET de uzak kalamadı ve iki yeni projeyle pazarda yerini aldı: okacabuca.com ve ttnetcarsi.com.

Kısaca açıklamak gerekirse okacabukaca.com müşterilerine fiyat karşılaştırma hizmeti sunan bir e-ticaret sitesi. Anlaşma yapılan e-ticaret siteleri üzerinden satıştaki ürünlerin fiyat karşılaştırması yapılıyor. Şu anda 150 civarında satıcı ile anlaşma yapıldığı da açıklanmış durumda. Sitede teknoloji ürünlerinin satışının öne çıkarıldığını ve üst menüde cep telefonu, televizyon, bilgisayar, tablet ve fotoğraf makinesi kategorilerinin yer aldığını da not düşelim.

Ayrıca okacabukaca.com’un footer kısmındaki “Reklam Hakkında” bağlantısından da TTNET’in önümüzdeki dönemlerdeki gelir stratejisi hakkında fikir edinmeniz mümkün.

okacabukaca
ttnetcarsi.com ise TTNET’in kendi internet hizmetlerini satışa sunduğu bir e-ticaret sitesi. TTNET Çarşı üzerinden internet paketlerinin yanı sıra mobil cihazlar da satışa sunulmuş durumda. TTNET Çarşı’da öne çıkarılan kategoriler ise internet, TV, telefon, cihaz ve kampanyalar olarak gözüküyor. Bundan daha önemlisi TTNET’in bu iki servis ile beraber ürün sayısını bir hayli genişletmiş olması ve gelir modelleri tarafında elini güçlendirmiş olması. Tabi paralel olarak operasyon da hayli artmış olacak.

ttnetcarsi
Şu anda TTNET’in servisi olarak gözüken Playstore, TTNET Kitap, Tivibu, TTNET Wifi, TTNET Prog, TTNET Müzik ve TTNET Güvenlik‘i sayabiliriz. Bu da farklı alanlarda hareket kabiliyeti geliştirme, gelir elde etme, ürün/servis sunma ve reklam alanı yaratma şansı demek.

TTNET’in büyüklüğüne sahip olan ve yer aldığı ana pazarda hakim bulunan şirketlerin bir yan kol olarak e-ticaret sektöründe neler yapabilecekleri ve hangi noktalarda avantajlar/dezavantajlar yaşayabileceklerine önümüzdeki zamanlarda değineceğiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*