16 Kasım 2018

TÜBİTAK’tan Lise ve Üniversite Öğrencilerine Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) üniversite öğrencilerine yönelik Girişimcilik ve Yenilikçilik yarışmasını duyurdu. Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen yarışmaya ön lisans, lisans, lisansüstü (yüksek lisans ve doktora) öğrencilerinin yanı sıra lise öğrencileri de başvurabiliyor.

Öğrencilerin yenilikçilik içeren iş fikirlerini hayata geçirmelerine yönelik uygun ortam hazırlamak amacıyla yola çıkan TÜBİTAK, girişimcilik ve yenilikçilik konularında farkındalığı arttırmayı amaçlıyor. Kariyerlerinde girişimcilik fırsatlarını değerlendirmeyi hedefleyen öğrencilere öğrenme ve uygulama şansı sunan yarışma, bilimsel bilginin ticari değere dönüşmesine de katkı sağlıyor.

Genel ve teknoloji olmak üzere 2 farklı kategoride düzenlenecek yarışmaya bireysel ve grup olarak başvurabilecek öğrenciler, 1. aşamayı geçip, İş Planı Hazırlama Seminerine katılmaya hak kazanırlarsa 1000’er TL ödül alacaklar. Yarışmaya 4 Mart – 5 Nisan 2013 tarihleri arası başvurabilecek katılımcıların her iki kategoride kazanacakları ödül sırasıyla 10.000, 7.500 ve 5000 TL.

Yarışmaya başvurmak ve detaylarını incelemek için şu adrese gidebilirsiniz.

TUBİTAK Girişimcilik ve Yenilikçilik YarışmasıSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*