19 Kasım 2018

TÜGİAD Başkan Yardımcısından Üniversitelilere Girişimcilik Dersi

Ercan KahramanTÜGİAD Başkan Yardımcısı Ercan Kahraman, TÜGİAD Ankara Şubesi ile TOBB-ETÜ’nün birlikte yürüttüğü “Girişimcilik ve Liderlik” dersinde genç girişimci adaylarına girişimcilik serüvenini anlatarak, başarı için ipuçları verdi.

 

Türkiye Genç İş adamları Derneği (TÜGİAD) üyeleri, üniversite-iş dünyası işbirliği kapsamında TÜGİAD Ankara Şubesi ile TOBB-ETÜ’nün birlikte yürüttüğü Girişimcilik ve Liderlik dersine katılımcı olmaya devam ediyor. İşbirliği kapsamında her hafta TUGİAD üyesi bir işadamı öğrencilere kendi girişimcilik serüvenini aktarıyor. TOBB-ETÜ Uluslararası Girişimcilik Bölümü tarafından sürdürülen dersin bu haftaki konuğu TÜGİAD Başkan Yardımcısı Ercan Kahraman oldu. Aynı zamanda CEPAŞ A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Kahraman, şirketin büyüme süreci ve başarılarından örneklerle girişimcilik konusunda gençlere ipuçları verdi. Girişimcilik serüveninin başlarında girdiği bazı işlerde başarısız olduktan sonra, sorumluluk duygusu, düşünme ve problem çözme yetisi kazanarak başarı merdivenlerini tırmanışını anlatan Kahraman, gerektiğinde risk alma ve fırsatları iyi değerlendirmenin önemini vurguladı.

Kahraman, iş hayatında para kazanmak kadar paranın nasıl kullanılacağını bilmenin de şart olduğunu belirterek, bu konuda önceleri yaptığı hatalardan, doğruyu öğrenme noktasına geldiğini anlattı. Ticaret yapılan çevrede başkasının alanına girmemeye dikkat edilmesi uyarısında da bulunan Kahraman, Benim mutluluğum başkasının mutsuzluğu oluyorsa, bunun bana hata getireceğini öğrendim” dedi.

İşadamı örgütlerinin önemi

 

tobbGirişimcileri çatısı altında toplayan TÜGİAD gibi kuruluşların, özel sektörün büyüme ve dünyaya açılma performansına büyük katkı yaptığını anlatan Kahraman, TÜGİAD’a üye olmanın kendi başarı sürecinde önemli bir katalizör olduğunu ifade etti. Kahraman, “TÜGİAD’ın bana ne gibi avantajları oldu? ÇEPAŞ A.Ş.’ye dünya demir çelik sektörünün en büyüklerinden İspanyol Gonvarri ile anlaşmamızın kapılarını TÜGİAD açtı. 2013 yılının başında ortaklığımızı kurduk. Şu anda Kolombiya, İspanya ve Türkiye’de alanımızı genişlettik, istihdamımızı en az iki katına çıkartıyoruz. Şu anki projelerimiz yenilenebilir enerji, güneş enerjisi sistemleriyle ilgili de yatırım yapıyoruz” dedi.

TÜGİAD bünyesinde genç girişimciliğin geliştirilmesi yönündeki çalışmalar hakkında da bilgi veren Kahraman, TÜGİAD Akademi’nin kurulduğunu belirterek, “Üniversitelilerle TÜGİAD bünyesindeki işadamlarını bir araya getirip etkileşimler sağlıyoruz.” diye konuştu.

 Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*