16 Kasım 2018

Tüketici Alışkanlıklarını Analiz Eden RetailNext, 29 Milyon Dolarlık Yatırıma Ulaştı

RetailNext 3. Tur YatırımOnline alışverişin popülerliği her ne kadar artsa da, fiziki mağazalara olan ilginin ve bu mağazalarda gerçekleşen alışveriş hacmi halen e-ticaret hacminin çok üstünde. Fiziki mağazalardaki tüketicilerin alışkanlıklarını analiz etmek için mağazalara destek sağlayan yazılım şirketi RetailNext, 3. tur yatırımda yeni bir yatırımcıdan 15 milyon dolarlık yatırım aldı.

Bu yatırımla beraber şirket 3. turda toplamda 29 milyon dolar yatırım almış oldu. Şirketin daha önceki yatırımcıları arasında Nokia Growth Partners and Commerce Venutres ve August Capital bulunuyordu. Şirkete son yatırımı yapan firma ise StarVest Partners oldu.

RetailNext, fiziki mağazaya gelenlerin alışkanlıklarını ve davranışlarını Wi-Fi cihazları ve video kameralar aracılığıyla analiz ederek, mağazaların kullanıcılara daha iyi bir hizmet sağlamaları için analizler yapıyor. Bugüne kadar RetailNext’in bu uygulamasını 60’dan fazla perakendeci kullandı ve bu uygulamalar ile şirketler satışlarını artırdıklarını belirtirken, hırsızlıkların azaldığını ve müşterilerin mağazalardan daha memnun ayrıldıklarını dile getiriyorlar.

Yılda 400 milyon müşterinin verilerini 30 bin farklı sensör aracılığıyla toplayan şirket, trilyonlarca datayı analiz ediyor. Şirketin CEO’su Alexei Agratchev satışların %95’inin hala fiziki mağazalarda yapıldığını söylüyor ve bu sebeple perakendecilerin buradaki müşterilerin memnuniyetini ve doğal olarak satışları artırmak için yeni yollar aradıklarını belirtiyor. Bu yollardan birinin de kullanıcıların alışveriş alışkanlıklarını gözlemlemek olduğunu söyleyen Agratchev, aldıkları 15 milyon dolarlık yatırımı yeni mühendislik teknolojilerine ve operasyonlarını Avrupa, Asya Pasifik ve Latin Amerika bölgelerine yoğunlaştıracak şekilde kullanmak istediklerini de açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Turk firmasi mi bu?

Fikrini söyle

*