14 Kasım 2018

Tüketiciler Daha Çok Video İstiyor

Videonun yükselen bir değer olduğunu biliyoruz. Kullanıcılar, video içerikler ile daha çok etkileşime giriyorlar. Tüketicilerin ise video isteği bitecek gibi değil.

Animoto tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, ürün açıklaması okumak yerine ürün videosu seyretmek isteyen tüketicilerin oranı dört kat daha fazla.

Animoto bir video platformu ve kendi kullanıcı kitlesi arasında yaptığı araştırmaya göre video, her ekran tipinde ve her platformda tüketici etkileşimini artırıyor. Araştırmadan elde edilen veriler, tüketicilerin çoğunun (yüzde 80’inin) ürün videolarını, yeni markaları keşfetmek konusunda çok önemli olduğunu berlittiğini gösteriyor. Animoto aynı zamanda tüketicilerin yüzde 56’sının tüketici yorumlarının ürün seçmede, marka ile ilgili videoların ise satın alma kararı vermeden daha çok işe yaradığını söylediklerini belirtiyor.

Son yıllardaki online video pazarlamanın artış hızı inanılmaz boyutlara vardı. Facebook ve YouTube’da her gün 7 milyardan fazla video seyrediliyor. Eskiden müşteriler için hazırlanacak yüksek kaliteli bir videonun masraflarının altından pek fazla şirket kalkamazdı. Günümüzde ise var olan araçlar ve platformlar ile küçük ve orta ölçekli işletmeler bunu kolayca yapabilir duruma geldiler. Video, KOBİ’ler için uzun zamandır karşımıza çıkan en iyi pazarlama fırsatlarından birisi.

Araştırma sonuçlarında, tüketicilerin yüzde 84’ünün sosyal medyada paylaşılmış bir marka videosunu bir kere de olsa beğendikleri ortaya çıkmış. Yüzde 43’ü ise içerisinde video bağlantısı olan e-postaları okumak konusunda daha az çekingen davranıyor. Yüzde 56’sı ise, markaların internet siteleri haricinde bir de video bölümlerinin olması gerektiğini düşünüyor. Araştırmaya dahil edilen tüketicilerin hemen hemen yarısı marka videolarını kendi sosyal hesaplarından da paylaştıklarını, üçte ikisi ise videoları olan markaların müşterileri ile daha yakın temasta bulunduklarını düşünüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*