10 Aralık 2018

Tüketiciler İndirim İçin Bilgilerini Paylaşmaya Hazır

Tüketiciler için özellikle online bilgilerinin gizliliğinin ne kadar önemli olduğu bilinen bir gerçek. Fakat son zamanlarda, özellikle indirim seçeneklerinin artması ve ekonomik koşulların gitgide zorlaşması ile gizliliğin önemini az da olsa kaybettiği çeşitli araştırmalarla ortaya çıkıyor.

KPMG tarafından yayınlanan yeni bir araştırma da bu tarz çalışmalara bir örnek.

KPMG’nin araştırmasına göre, tüketicilerin %52’si indirim ve ücretsiz ürünler için web üzerinde yaptıkları faaliyetleri paylaşmaya hazır.

31 ülkeden 9600 tüketici ile yapılan araştırmaya göre, artık tüketiciler kişisel bilgilerini de indirim için paylaşmaya razılar.

Tüketicilerin %43’ünün ise yine indirimli ya da ücretsiz ürünler için reklam bilgilerini almaya hazır oldukları da araştırma yetkililerince paylaşılıyor.

KPMG Medya ve Telekomünikasyon Yöneticisi Paul Wissman, araştırmaları ile firmaların tüketicilerin kişisel bilgilerine ulaşmak için farklı yöntemler denemek yerine, uygun indirim seçenekleri ile tüketicilere yaklaşabileceklerini belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*