19 Kasım 2018

Tüketiciler Markalardan E-Posta Bekliyor

Tüketiciler favori markaları ile iletişimde kalmak ve markada ne olup bittiğinden haberdar olmak için e-postayı tercih ediyor. Ancak Constant Contact‘in yaptığı araştırma, özellikle KOBİ’lerin yarısından azının bir e-posta stratejisinin olduğunu ortaya koyuyor.

Tüketicilerin yüzde 68’inin marka iletişiminde e-postayı tercih ettiğini ortaya koyan araştırmaya göre, telefonu tercih edenlerin oranı yüzde 12, yüz yüze görüşme veya sosyal medyayı tercih edenlerin oranı ise yüzde 10.

KOBİ’lerin yüzde 63’ü, neredeyse üçte ikisi e-posta kullanıyorlar ancak bunu Gmail veya Outlook gibi bir e-posta hizmeti üzerinden yapıyorlar. Neredeyse hiç biri bir e-posta pazarlama hizmeti kullanmıyor. Gmail veya Outlook gibi hizmetler aslında yalnızca birer posta kutusu hizmeti ve e-posta pazarlama için gerekli olan neredeyse hiç bir işlevi yerine getirmiyorlar. Dahası, çok kişiye birden e-posta gönderilecekse sunucuların e-posta adresinizi spam olarak işaretleyip, e-postalarınızın yerine hiç ulaşamama ihtimali de artıyor.

KOBİ’lerin yüzde 37’si müşterileri ile temasta kalmak için hiç e-posta kullanmazken, tüketicilerin yüzde 84’ü ise mutlaka her gün en az bir kere e-postalarını kontrol ediyorlar ve bu iş için günde bir saat kadar harcıyorlar. Bu oranlar arasındaki uçurum, KOBİ’ler açısından kaçırılan potansiyel müşteri fırsatlarını göstermesi bakımından çok önemli. Tüketicilerin yüzde 71’i markalardan indirim veya özel teklif e-postaları beklerken, yüzde 38’i promosyon ve ürün bilgileri bekliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*