14 Aralık 2018

Tüketiciler Mobil İndirim Kuponu İstiyor

Dün yayınladığımız farklı iki araştırma (İngilizler NFC Yöntemi ile Ödemeye Sıcak Bakmıyor ve Mobil İndirimler Akıllı Telefonlarıyla Alışveriş Yapanlara Marka Değiştirtiyor) tüketicilerin mobil cihazlarını kullanım alanlarına ışık tutmayı hedeflemekteydi.

İlk araştırmamızda birçok firmanın büyük yatırımlarla girdiği mobil ödeme yöntemi NFC’nin henüz tüketicilerden onay oyunu almadığını sizlerle paylaşmış, ikinci araştırmamızda ise mobil internete ve alışverişe tereddütle yaklaştığı söylenilen tüketicilerin, her şeye rağmen lokasyon bazlı mobil indirimlere sıcak baktıklarını belirtmiştik.

Bu sefer ABD’de yapılan bir mobil alışveriş araştırmasının detaylarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

The Mercator Advisory Group tarafından yayınlanan “Mobile Incentives: The Next Step in Device-Based Transactions” (Mobil teşvikler – cihaz bazlı işlemlerde yeni adım) araştırmasına göre, tüketiciler mobil alışverişlerinde teşviğe yani alışverişe yönlendiren indirim ve promosyonlara hazırlar.

Araştırmada her ne kadar tüketicilerin büyük bir kısmı henüz NFC ile ödemelere hazır olmasalar da, katılımcıların %55’inin mobil indirim ve kuponlara sıcak baktığı belirtiliyor. NFC ödemeleri yaygınlaşmadan da mobil indirim kuponlarının kullanılabileceğini belirten araştırma yetkilileri, mobil teşviklere sıcak bakan %55’lik kesime rağmen tüketicilerin sadece %10’unu şimdiye kadar mobil indirim aldıklarını belirttiklerini paylaşıyorlar.

Araştırma yazarı Dave Kaminsky, markaların mobil teşviklerin tüketicileri satışa yönlendirmedeki başarısını fark eder etmez, kupon ve indirim çalışmalarını mobil ortamda da güçlendireceklerini açıklıyor.

Ülkemizde her ne kadar online ortamda kupon kullanımı dahi henüz yeterince yerleşmemiş olsa da, online alışveriş alışkanlıklarının oluşması ile hızla artacağına inandığımız kupon kullanımının, araştırma yetkililerince de belirtildiği gibi oldukça kolay kullanımı ve offline alışverişi güçlendirme özelliği ile mobil alana sıçramaması olanaksız görünüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Kuponnow.com iPhone ve Android aplikasyonlarindan bulundugunuz yerden ucretsiz kuponlarinizi indirip aninda kullanabilirsiniz.

    Svglr,

Fikrini söyle

*