16 Kasım 2018

Tüketiciler NFC’ye Henüz Hazır Değil

Kantar Media tarafından yapılan bir araştırmaya göre, tüketicilerin NFC (Yakın Alanda İletişim) yöntemi ile alışveriş yapmaya alışmasına daha seneler var.

Kantar Media’nın 1200 tüketici ile yaptığı araştırmaya göre, katılımcılarn sadece %38’i offline alışverişlerinde mobil cihazları NFC’li ödeme yapmaya hazır olduklarını belirtirken, %68’i bankaların sunduğu mobil ödeme seçeneklerini kullanmayı planlıyor.

Aynı konu hakkında görüşlerini ileten Compete Finansal Hizmetler Servisi Kıdemli Yöneticisi Jennifer Canfield, tüketicilerin bir çoğunun hizmeti kullanmalarına yetecek teknolojik altyapıya sahip olmadıklarını, birçoğunun ise hizmeti gerekli görmediğini belirtiyor.

Canfield, tüketicilerin NFC’yi vakitten kazanç sağlayan bir ödeme yöntemi olarak algılamalarına daha seneler olduğunu tahmin ettiklerini belirtiyor.

NFC’nin yaygınlaşmasında mağazalara da çok iş düştüğünü ileten Canfield, kullanımın yaygınlaşması ile tüketicilerin sistemi daha yakından tanıyıp avantajlarını daha kolay keşfedebileceklerini iletiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*