19 Aralık 2018

Tüketiciler Online Mağazaların Firma Büyüklüğüne Önem Vermiyor

İngiltere’de hafta başında yayınlanan bir araştırma küçük ölçekli işyerlerinin neredeyse üçte birinin online ticareti bir tehdit olarak gördüğünü ortaya çıkarmıştı.

Yell UK ve University of Southampton School of Management, yaptıkları bir araştırma ile bu korkunun yersizliğini ortaya koydu.

Tüketicilerin sadece dörtte birinin online alışveriş yaparken markanın büyüklüğüne önem verdiklerini belirten araştırma yetkilileri, araştırmadan da ortaya çıktığı üzere, online alışveriş yaparken tüketicilerin çok daha fazla önem verdiği faktörler olduğunu paylaştılar.

Rastgele seçilmiş 200 kişilik bir araştırma grubu ile hazırlanan raporda, katılımcılara aralarında büyük ve küçük pekçok online sitenin bulunduğu liste içerisinden hangi firmalardan alışveriş yapmayı tercih edecekleri soruldu.

Araştırmada katılımcıların %64’ünün küçük ölçekli işyerlerini seçtiği belirtilirken, büyük markaları seçen kullanıcı oranı %21 olarak belirlendi.

Katılımcıların %81’i, online alışveriş yaparken belirleyici faktörün firma büyüklüğünden öte site içerisinde kolay bulunan bilgiler olduğunu paylaşırken, %78’i adres ve irtibat bilgilerinin açıklığını ve %77’si telefon numarasının bulunmasını önemli etkenler olarak belirlediler.

İşletmelerin yerel olması da katılımcıların %43’ü tarafından alışverişi kolaylaştıracak bir etken olarak belirlendi.

Bu araştırma ile, küçük ölçekli işyerlerinin aslında dezavantaj gibi görünen koşulları kolay kullanılabilir bir online satış sitesi ile avantaja çevirmekte zorluk çekmeyecekleri anlaşılmış oldu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Expert der ki:

    Türkiye de durum böyle değil bence. Sırf arkasında holding var diye insanlar daha pahalı yerden alabiliyorlar

Fikrini söyle

*