12 Kasım 2018

Tüketiciler Retargeted Reklamlara Olumlu Bakıyor

Online gezindiğimiz sayfalarla ilgili banner reklamlar çoğu zaman hepimizin karşısına çıkmakta.

Bazı tüketicilerin online faaliyetlerinin takip edildiği hissini duymalarına yol açan bu reklamlar, Bizrate tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, tüketicilerin %85’i tarafından olumlu ya da tarafsız karşılanıyor.

ABD’de 5343 tüketici ile gerçekleştirilen araştırmaya göre, katılımcıların sadece %15’i yeniden hedeflendirilmiş online reklamlardan hoşlanmıyor.

Katılımcıların %60’ının retargeted reklamlara tarafsız kaldığı, %25’inin ise hedeflendirilmiş reklamlardan hoşnut oldukları Bizrate tarafından paylaşılıyor.

Kullanıcılara gezindikleri sayfalardaki ürünleri hatırlatarak alışverişlerini tamamlatmaya yönelik hazırlanan hedeflendirilmiş reklmalar, standart banner reklamlarına göre daha yüksek dönüşüm yüzdeleri ile markaların tercihi olmaya başlıyorlar.

Kadın tüketicilerin %26 oranı ile hedeflendirilmiş reklamlara daha olumlu baktıklarını da açıklayan Bizrate, erkeklerde bu oranın %23 olduğunu açıklıyor. Araştırma katılımcılarının %37’si banner reklamlara reklamdaki ürünü beğendiklerinden tıkladıklarını açıklarken, %27’si zaten ziyaret etmek istedikleri siteye yönlendirilmek adına banner reklamlarının kullanışlı olduğunu belirtiyor.

Bizrate, retargeted banner reklamlarının araştırmaya katılan erkek tüketicilerin %11’ini, kadın tüketicilerin ise %14’ünü daha önce ziyaret ettikleri siteyi tekrar ziyaret etmeye ittiğini ifade ediyor.

Bizrate Insights Başkan Yardımcısı Hayley Silver, hedeflendirilmiş banner reklamlarının doğru kullanıldıklarında tüketicileri alışverişlerini tamamlamaya yönlendirmede başarılı bir yöntem olduğunun araştırmalarında da gözler önüne serildiğini paylaşıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*