16 Aralık 2018

Tüketiciler 5 Saniyede Yüklenen Mobil Site İstiyor

Compuware tarafından 4014 global mobil internet kullanıcısı ile yapılan bir araştırmaya göre, tüketiciler mobil web sitelerinin en az bilgisayarlarındaki kadar hızlı yüklenmesini istiyor.

Tüketicilerin mobil internet sitelerinin performansı konusundaki hayal kırıklıklarını ortaya seren araştırma, mobil internet kullanıcılarının %71’inin mobil site yüklenim hızının bilgisayarları ile aynı ya da daha hızlı olmasını beklediklerini belirtti. Bu rakam 2009 yılında yapılan araştırmaya kıyasla %58 daha yukarıda.

Avusturalya, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, İngiltere ve ABD’den mobil internet kullanıcılarının katıldığı araştırmada, mobil interneti kullanan kesimin %74’ünün web sitesinin yüklenmesi için 5 ya da daha az saniye beklediği belirtildi. Kullanıcıların %60’ı ise sadece 3 saniye beklediklerini belirttiler.

Araştırılan büyük markaların %77’sinin mobil web sitelerinin yüklenme hızının 5 saniyeden uzun sürdüğünün belirtildiği araştırmada, tüketicilerin %57’sinin mobil sitelere ulaşırken zorluk yaşadığı da ortaya çıktı.

Web sitelerine ulaşmada sıkıntı yaşayan kesimin %57’sinin web sitesini kimseye önermeyeceğini bildirdiği bilgisi paylaşılırken, kullanıcıların %43’ü aynı siteye bir daha uğramayacaklarını iletti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Eğer müşteriler 5 sn diyorsa bu süğre 2 sn ve altında olmalı. Çünkü müşteri eğilimi, bekleme sürelerinin gerçekte olduğunun 2-3 katı olarak algılıyorlar.
    Tıpkı bankaların SMS ile şifre gönderme uygulamalarındaki 15-20 sn’lik süreleri müşterilerin 1 dk olarak algılaması gibi..

  2. adil der ki:

    ben cicekciyim site kurdurmak istiyorum

Fikrini söyle

*