21 Kasım 2018

Tüketicilerin Alışveriş Aplikasyonlarıyla Geçirdikleri Vakit Yüzde 247 Arttı [İnfografik]

Mobil cihaz kullanımının artması, bu cihazların en büyük nimetleri olan uygulamalarla daha fazla vakit geçirmemizi sağladı. 2013 yılı sonunda satışları geçen yıla oranla yüzde 38 artması beklenen mobil cihazların alışveriş uygulamaları ise, bu artıştan kendine oldukça iyi bir pay almayı başardı. Baynote‘un detaylı bir infografikle sunduğu araştırma, kullanıcıların alışveriş uygulamalarıyla yüzde 247 daha fazla zaman geçirdiğini ortaya koyuyor.

Kullanımı en çok artan uygulamaların sektörel farklılıklarını ele alan araştırmaya göre, sosyal medya bağlantılı uygulamaların kullanımı yüzde 387 artış gösteriyor. Medya ve eğlence konseptli uygulamalar, yüzde 268 oranında daha fazla kullanılırken, alışveriş aplikasyonları yüzde 247’lik bir oran yakaladı. Bu oran, mobil uygulama mı, mobile optimize edilmiş site mi sorusunu da cevaplamamıza yardımcı oluyor.

M-ticaretin, online alışverişteki ağırlığının arttığını gösteren araştırma, kullanıcıların alışveriş uygulamalarını kullanım amaçlarını da açıklıyor. Araştırmaya katılanların yüzde 27’si mobil cihazlarını e-perakende uygulamaları için kullandığını belirtirken, pazar yeri (market place) aplikasyonlarını ziyaret edenlerin oranı yüzde 25.

İnfografiğin tamamını aşağıdan ulşabilirsiniz;

online alışveriş uygulamlarıSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*