18 Kasım 2018

Tüketicilerin Satın Alma Kararını Etkileyen 10 Faktör [İnfografik]

PurchaseOnline alışveriş mağazalarının pazarlama ve satış stratejileri, tüketicinin alışveriş deneyimini geliştirmek adına yapılır. Bu amaç da, tüketicinin satın alma kararlarını etkilemek üzerine kurulur. Bigcommerce‘in detaylı bir infografikle sunduğu araştırma, tüketicileri ürünü satın almaya iten faktörleri ortaya koyuyor.

Araştırmaya katılanların online alışveriş mağazasından alışveriş yapmadan önce en çok dikkat ettikleri nitelik, yüzde 56 ile ürün kalitesi. Sırasıyla ücretsiz gönderim seçeneği(%49), kolay geri dönüş(%35), tüketici yorumları(%33) ve görsel arama imkanı(%30) tüketicilerin verdiği diğer yanıtlar arasında yer alıyor. Araştırmaya katılanların yalnızca yüzde 10’luk bir kısmı sitede yer alan yeni ürünlerin satın alma kararlarında etkili olduğunu belirtiyor.

İnfografikte sosyal medyanın alışverişe olan etkisine de yer veriliyor. Sosyal ağlarda yer alan online tüketicilerin yüzde 81’i arkadaşlarının paylaştığı post’ların satın alma kararlarında doğrudan etkili olduğunu söylüyor. Marka sayfalarının ürettiği video içeriklerinin etkili olduğunu söyleyen yüzde 37 oranındaki katılımcının yanı sıra, yüzde 44’ü markaların fotoğraflarından etkilendiğini belirtiyor.

Online alışveriş mağazalarının nitelikleri ve web-mobil kıyaslamasının da sunulduğu infografiğin tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Tüketicilerin satın alma kararını etkileyen 10 faktörSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Melis der ki:

    “%49 ücretsiz alışveriş seçeneği”, ücretsiz gönderim olmalı. Haber için teşekkürler.

Fikrini söyle

*