19 Kasım 2018

Tüketicilerin Yüzde 96’sı Online Alışveriş Aracı Kullanıyor

Ryan Partnership‘in son yaptığı araştırmaya göre, dünya genelindeki tüketicilerin %96’sı en az bir online alışveriş aracından faydalanıyor.

Bu araştırmaya katılan 8000 kişiden %96’sının alışverişlerde en az bir ve büyük bir çoğunluğun da birden fazla online alışveriş aracını kullandığı ortaya çıktı. Bu araştırmaların büyük bir çoğunluğunun satın alınacak ürünlerin fiyat değerlendirilmesi yapılırken kullanıldığı da ortaya çıkan sonuçlardan bir diğeri.

Bizreport.com‘un haberine göre en çok kullanılan online araçlar arasında ise sıralama şöyle:

  • %64 ile mağazaların internet siteleri
  • %61’lik bir oranla indirilebilir kuponlar
  • Perakendecilerin e-posta adresleri %53
  • Arama motorları ile %51
  • %49 ile markaların internet siteleri

Kullanıcıların tercih ettiği diğer araçlar arasında ise markaların sosyal medya sayfaları, mobil kuponlar, günlük fırsatlar ve mobil cihaz uygulamaları bulunuyor.

Yapılan araştımanın sonucunda, kullanıcılar yaptıkları alışverişin türüne göre farklı online araçları kullanıyor. Gelişen teknoloji ve yaygınlaşan internet kullanımıyla beraber bu araçları iyi ve etkin bir şekilde kullanan perakendeci ve markalar kullanıcılara daha verimli bir şekilde ulaşarak satış rakamlarını daha da arttırabilirler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*