12 Aralık 2018

Tumblr da Reklam Almaya Başlıyor

2007 yılında yayına başlayan mikroblogging sitesi Tumblr, kullanıcı sayısını paraya dönüştürmeye karar verdi.

Pekçok start-up gibi Tumblr da gelir kaynağının nasıl olacağı sorusu ile karşı karşıya gelmekteydi.

Firma kurucusu ve CEO’su David Karp her ne kadar 2010 yılında Los Angeles Times’a verdiği bir röportajda reklama tamamen karşı olduklarını dile getirse de, firma Mayıs 2 itibarı ile reklam almaya başlayacaklarının açıklamasını yaptı.

Karp yeni gerçekleştirdiği bir açıklamada Mayıs 2 itibarı ile reklamverenlerin Tumblr üzerinden reklam alabileceklerini belirterek, 2010 yılında reklama karşı olduklarına dair olan açıklamasını gerçekleştirdiğinde yeterince olgun düşünemediğini dile getirdi.

Twitter kurucuları da uzun bir süre reklama karşı olduklarını dile getirseler de, kuruluşlarının 4. senesinde reklam hizmetlerini başlatmışlardı. Twitter şu sıralar başarılı reklam kazancı ile çeşitli araştırmalara konu oluyor.

Twitter ile iki ortak yatırımcısı bulunan Tumblr, reklamverenlere kişilerin takip ettikleri blogların dışında bulunan, belirti postların ve blogların paylaşıldığı ana sayfadan reklam alanı alabilme olanağı sunmaya başlayacaklarını açıkladı.

Günde ortalama 120 milyon gösterimi, 20 milyar post ve 50 milyon blogu ile Tumblr, markalar için yeni ve güçlü bir reklam kapısı olacağa benziyor. Ağustos 2011 itibarı ile 800 milyon dolar değer biçilen Tumblr’ın bu yeni atağı ile değerini arttıracağı da göz ardı edilemeyecek bir gerçek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Bence Tumblr bu tip bir girişime daha önce atılmalıydı. Yerinde bir karar olmuş bence.

Fikrini söyle

*