16 Kasım 2018

Türk Girişim Şirketi Raklet de Microsoft Ventures’a kabul edildi

Raklet-girişim-microsoft_bizspark-microsoft_ventures-bizspark (2)Microsoft Bizspark girişimcileri dünya ligine taşımaya devam ediyor. 33 farklı ülkede faaliyet gösteren ve bugüne kadar 100 bin girişimciye teknoloji, mentorluk ve eğitim gibi farklı konularda destek veren Microsoft Ventures Bizspark Plus üyesi Türk girişimcileri takibe aldı.

Mobil sağlık uygulaması Türk girişimi Fitwell’den sonra dernekler için aidat ve bağış toplama uygulaması Raklet de Microsoft Ventures’a kabul edilen ikinci Türk girişim şirketi oldu. Microsoft Ventures’ın teknolojik iş fikirlerine hız kazandırmak ve büyütmek amacıyla Berlin’de gerçekleştirdiği 4 aylık özel hızlandırma programına kabul edilen Raklet, Ocak ayında Türkiye’yi ziyaret eden Microsoft CEO’su Satya Nadella’ya sunum yapmıştı.

İlgili yazı: Girişimciler ve Girişimci Adayları GBA Mentor Clinic 4’te Mentorlarla Buluşuyor

100 bin girişimciye mentorluk

Microsoft’un yazılım sektöründeki girişimcilerin ilk kuluçka dönemlerinde başarılarına katkı sağlamak amacı ile tasarlanmış olan global bir program olan BizSpark ve BizSpark Plus’ta Türkiye’den 1000’in üzerinde şirkete destek veriliyor. Bu şirketlerden biri olan ve Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin üyeleriyle iletişim kurmak ve bağış çalışmalarını sürdürülebilir bir şekilde yönetmek amacıyla kurulan Türk teknoloji girişim şirketi Raklet, tüm dünyada girişimcilere destek olan stratejik danışmanlık ve yatırım fonu Microsoft Ventures’ın Berlin’de gerçekleştirdiği hızlandırma programına davet edildi.

Ocak ayında Türkiye’yi ziyaret eden Microsoft CEO’su Satya Nadella’ya sunum da yapan Raklet, Microsoft Ventures’ın 5. dönem seçmelerine katılan 420 girişim içinden yalnızca 8’inin seçildiği programda yer almayı başardı. Yazılım alanında büyümek isteyen, teknolojiye gönül vermiş, yüksek potansiyele sahip yerel kahramanları global girişimcilik ekosistemi ile buluşturmak amacıyla düzenlenen Microsoft Ventures Hızlandırıcı Programı, katılımcı şirketlere aynı zamanda stratejik ve teknolojik danışmanlık veriyor.

İlgili yazı: Girişimcilikte Doğru Ortak Bulmanın En Güvenli 3 Yolu

Her yıl 10 şirket

Her sene 10 şirketin davet edildiği Hızlandırıcı Programı’na davet edilen ikinci Türk teknoloji girişim şirketi olarak öne çıkan Raklet, böylece Türkiye’de dijital dönüşüme liderlik edecek start-up şirketler arasında yer almaya hak kazandı. 33 farklı ülkede faaliyet gösteren ve bugüne kadar 100 bin girişimciye teknoloji, mentorluk ve eğitim gibi farklı konularda destek veren Microsoft Ventures’ın desteği ile Raklet, yerel gücünü, global deneyimlerle harmanlayacak başarıları büyümesine hız katacak.

Microsoft Ventures Hızlandırıcı Programı kapsamında Microsoft CEO’su Satya Nadella ile tanışan ve kendisine özel bir sunum yapma fırsatı yakalayan Raklet yöneticileri, aidat ve bağış toplama faaliyetlerini global pazarlara yaymak, bulut bilişim pazarında başarıyla büyümek ve daha hızlı iş modelleri ile yazılım pazarında öne çıkmak gibi kritik konularda görüş alışverişinde bulundu.

İlgili yazı: Girişimciler ve Küçük İşletmelere 21 Viral Video Pazarlama Fikri [İnfografik]

Raklet’in kurucuları Yrd. Doç. Dr. Gönen Eren ve Gerçek Karakuş 29 Haziran 2016’ya kadar sürecek Microsoft Ventures Hızlandırıcı programı ve deneyimleri hakkında şöyle konuştu: “Microsoft Ventures’ın Berlin’deki hızlandırma programına katıldığımız için çok mutluyuz. Gerek mentörler gerekse diğer girişimler ile olan iletişimimiz sayesinde çok daha hızlı büyüyoruz. Microsoft’un sunduğu $500,000 değerindeki altyapı desteği sayesinde sunduğumuz teknoloji hizmetini ücretsiz olarak ihtiyacı olan tüm dernek, vakıf ve STK’lara ulaştırıyoruz. Üyelerini ve bağışlarını arttırmak isteyen tüm kurumlar https://www.raklet.com üzerinden ücretsiz olarak hesaplarını oluşturabilirler. ”

Microsoft, tüm dünyada yazılım girişimcilerini destekleyen BizSpark ve BizSpark Plus programıyla yazılımcı ekosistemini geliştirmek üzere faaliyetlerini hızla sürdürmeye devam ediyor. 5 yıldan küçük ve yıllık 250 bin doların altında ciroya sahip, yazılım sektöründe faaliyet gösteren start-up’ların dahil olduğu programla, kuluçka aşamasındaki Türk girişimciler Microsoft’un altyapısını ücretsiz kullanarak maliyet avantajı yakalarken, 33 farklı ülkede girişimcilere eğitim, teknoloji ve mentorluk desteği sunan Microsoft Ventures ile dünyaya açılma şansını yakalıyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*