16 Kasım 2018

Türk Markası Blesh Google Eddystone Beacon Çözüm Ortağı Oldu

an-introduction-to-beacons-5-638Google’ın platform bağımsız beacon teknolojisi olarak 14 Temmuz’da duyurduğu Eddystone’un dünyadaki ilk çözüm ortaklarından biri de Türkiye’den Blesh oldu

Beacon pazarı 2015’te yüzde 19 büyüyecek

Google’ın önderlik ettiği fiziksel web beacon cihazlarını geliştiren ve 2 haftada 30’dan fazla ülkeye satmayı başaran Blesh teknoloji şirketinin CEO’su Devrim Sönmez konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“Önce teknoloji devi Apple’ın ardından da yine dev bir şirket olan Google’ın ekosistemine dahil edilmemiz bizim için büyük gurur kaynağı ve motivasyon oldu. Bu süreçlerde Türkiye’nin dünyaya yeni teknolojiler ihraç edebileceğini göstermiş olduk. Blesh olarak yerinde pazarlamanın motoru olan beacon teaknolojinde büyümeye devam edeceğiz. IDC nesnelerin interneti sektörünün bu yıl yüzde 19 büyüyeceğini öngördü. Beaconlar da bunun en önemli parçası.”

Neden beacon?

Nesnelerin internetinin bir parçası olarak Bluetooth Smart teknolojisini kullanan Eddystone beaconlar, fiziksel web özelliği ve yakın saha iletişiminden yararlanarak yerinde pazarlama satışlarını artırıyor. Eddystone uygulaması iOS için App Store ve Android için Google Play’den indirilebiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*