15 Kasım 2018

Türk Telekom, “Programattik” ile dijital reklamcılıkta yeni bir dönem başlatıyor

Türk_telekom-programatik-dijital_pazarlama-reklam-ProgramattikTürk Telekom, dijital reklam alanlarını otomatik olarak satın alma ve yönetme imkanı sağlayan pazarlama ürünü Programattik’i dijital reklam pazarının kullanımına sundu.

Türk Telekom dünya genelinde “Programatik reklamcılık” olarak bilinen dijital reklam alanlarını, otomatik olarak satın alıp yönetmeyi sağlayan Programattik adlı ürününü hizmete sundu. Programattik, dijital reklama yatırım yapan tüm reklam verenlere ve reklam ajanslarına hitap ediyor. Reklam verenin ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak kurgulanan sistem, müşteri odaklı geliştirmelerin hızla hayata geçirilmesini sağlıyor.

İlgili yazı: Programatik satın almada Güney Amerika %35’le en hızlı büyüyen bölgeler arasında [Araştırma]

Türk_telekom-programatik-dijital_pazarlama-reklam- Programattik (2)

Doğru kampanyalar ve yüksek getiri için yapay zeka

Programattik’e arka planda yapay zeka ile çalışan bir sistem destek veriyor. Bu sistem, platform üzerinde 7 gün 24 saat kesintisiz optimizasyon gerçekleştirerek müşterilere; doğru kampanyalar, gerçek kişilere ulaşma imkanı ve daha yüksek getiri garantisi sunuyor. Türkiye’nin önde gelen yayıncıları ile gerçekleştirilen veri iş birliği ile reklam piyasası için sağlıklı bir ortam sunuluyor.

Türkiye’deki dijital ekosistemin ihtiyaçları için özel olarak kurgulanan Programattik’in dijital reklamcılıkta pek çok avantajı beraberinde getirdiğine değinen Türk Telekom İş Planlama Genel Müdür Yardımcısı Fırat Yaman Er şunları söyledi:

“Programattik ile Türkiye’de programatik reklamcılığın bilinirliğinin artmasını ve daha çok marka ve ajansın reklamlarını bu yöntemi kullanarak yayınlamasını amaçlıyoruz. Bu yenilikçi ürün, pazarın büyümesini hızlandıracak, markalara reklamlarını doğru kitlelerle buluşturma imkanı sunacak ve reklam yatırımlarının geri dönüşünü şeffaf bir şekilde takip edebilme olanağı sağlayacak. Programattik’in Türkiye’de dijital reklamcılığa yeni bir soluk getireceğine inanıyoruz.”

“Programattik’i benzerlerinden ayıran en önemli özelliklerinin üstün teknoloji avantajı, yapay zeka algoritması, sahteciliği önleyen sistemi ve önde gelen yayıncılarla oluşturmaya başladığı data ağı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca müşterilerimize onlarla birebir ilgilenebilecek bir operasyon ekibi ile hizmet veriyor ve onlara kampanya ve marka güvenliğinin yanı sıra etkin kriz yönetimi de sunuyoruz. Türk Telekom’un teknolojik altyapısından ve bilgi birikiminden faydalanarak veriyle beslenen bir platform olarak kurguladığımız Programattik, öğrenme yetisini sürekli geliştiriyor. Tüm bunlar platformumuzu çok daha değerli ve benzersiz kılıyor.”Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*