19 Kasım 2018

Turkcell Cüzdan, Kredi Kartsız Online Alışveriş Hizmeti Sunuyor

Turkcell, her telefonda çalışabilecek yeni uygulamasıyla kullanıcılara mobil cüzdan özelliği sunan servisini dün tanıttı. Turkcel Cüzdan adındaki bu servis ile kullanıcılar, kişiler arası para transferi yapma, internetten alışveriş yapma, cep telefonundan temazsız alışveriş, fatura ödeme, paket satın alma ve kişiye özel kupon fırsatları gibi özelliklerden faydalanabilecekler. Kullanıcıların bu uygulamadan faydalanabilmek için bir banka müşterisi ya da kredi sahibi olmaları da gerekmiyor.

İnternetten yapılan alışverişlerde kredi kartı bilgilerini paylaşmayan kullanıcılar Turkcell Cüzdan ile sadece telefon numaralarını paylaşarak alışveriş yapabiliyorlar. Turkcell Cüzdan logosunun olduğu internet sitelerinde ya da mağazalarda kullanıcılar sadece telefon numaralarını kullanarak alışverişlerini tamamlayabilecekler. Turkcel, farklı platformları tek çatı altında toplayan bu uygulamasıyla dünyada bir ilki gerçekleştirmenin yanısıra en kapsamlı mobil cüzdan uygulamasını da geliştirmiş oldu.

Turkcel Cüzdan uygulaması ile kullanıcılar istedikleri bir Turkcell numarasına TL yükleyebilecek, istedikleri kişiye para transferi yapabilecek ve internette güvenli bir şekilde alışveriş yapma imkanına sahip olabilecekler. Bunun yanında kullanıcılar bu uygulamalar ile kişiye özel fırsatları takip etme şansıda elde edecekler. Fırsat ve özel alışveriş kulüplerinin sitelerindeki kampanyaları ve Turkcell kullanıcılarına özel olarak yapılan kampanyaları bu uygulama üzerinden takip etme fırsatını yakalayacak olan kullanıcılar, satın almış oldukları kuponların hatırlatma özelliğinden yararlanabilecek ve harita üzerinden bu kampanyaların geçerli olduğu yerleri görerek, yol tarifi alabilecekler.

NFC yani temazsız özelli ile temazsız ödeme noktalarında cep telefonundan tek bir dokunuş ile rahat bir şekilde alışveriş yapma fırsatı da kullanıcılara sunulan diğer özellikler arasında.

Turkcell Cüzdan’ı kullanmaya başlamak için ilk önce telefonunuzdan CUZDAN yazıp 7777’ye gönderdikten sonra mobil cüzdanınızın kaydı yapılıyor. Cüzdan’ı kullanmaya başlamak için de Turkcell İletişim Merkezleri’nden cüzdanınıza para yüklemesi yaptıktan sonra bu hizmetten yararlanmaya başlayabilirsiniz. Kullanıcılar eğer isterlerse Garanti Bankası, Yapı Kredi, Akbank, Denizbank’ın Mastercard/Maestro logolu kartlarını da Turkcell Cüzdan uygulamasıyla entegre ederek kullanabiliyorlar.

2012’in sonunda 500 bin, 2013 sonunda ise 2 milyon kullanıcının bu uygulamadan faydalanacağını belirten Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, Türkiye’nin önde gelen 35 e-ticaret şirketiyle de anlaştıklarını da söyledi.

Turkcell bu uygulama ile Google ve Apple‘ın mobil cüzdan uygulamalarını da geride bırakacak gibi görünüyor; çünkü Apple ve Google‘ın online cüzdan özellikleri sadece belli cihazlarda kullanılabiliyor ve hala daha ödeme konusunda şirketler, bankalarla tam olarak anlaşılabilmiş değiller. Microsoft‘un da Windows 8 ile beraber mobil cüzdan uygulamasına geçeceğini düşünürsek Turkcell’in yapmış olduğu bu atak ile diğer teknoloji devlerini geride bıraktığını söylemek yanlış olmaz. Bunun yanında kullanıcıların kredi kartı kullanmadan sadece telefon numaralarıyla alışveriş yapabilecek olmaları da bu mobil cüzdan uygulamasında asıl öne çıkan nokta diyebiliriz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Deniz der ki:

    Turkcell çağrı merkezinin konu hakkında verdiği bilgi 256 bit sim karta bu işlem için ihtayacınızın olduğu. Ayrıca hizmetten yararlanabilmek için bir tahhahütname imzalanması gerekiyor. Fikir çok güzel ama süreç kolay değil.

  2. 360 derece ürün fotoğrafları ile tüm Turkcell mağazada ki telefonlar 360 derece her yönden incelenebiliyor.

Geribildirimler

  1. […] geçmiş durumda. Özellikle 2012 yılında birçok ödeme sistemi ve dijital cüzdan uygulaması (Turkcell Cüzdan, Parakod) hayata geçirildi. Ancak kullanıcıların büyük çoğunluğu hala hem dünya genelinde […]

Fikrini söyle

*