12 Aralık 2018

Türkiye’de Mobil Cihazlarla En Çok Ziyaret Edilen Web Siteleri

Comscore tarafından hazırlanan Türkiye raporu, mobil tarayıcılar, mobil uygulamalar, akıllı telefonlar ve tabletleri araştırdı.

Şubat 2014 verilerine göre Hürriyet Grubu sadece akıllı telefonlardan 4,1 milyon tekil ziyaretçiye ulaştı. Bunun üçte biri Android işletim sistemi telefonlardı.
hurriyet-grubu-trafik
Milliyet Gazetesi mobil ziyaretinde 3,8 milyon tekil ziyaretçi ile ikinci sırada yer alıyor. Burada Android telefon oranı iPhone’a kıyasla iki kattan fazla.
milliyet-gazeticilik-ve-yayincilik-trafik
İzlesene.com, Sinemalar.com gibi mecraları bünyesinde barındıran Nokta.com Medya Grubu 3,3 milyon akıllı telefon ziyareti ile üçüncü sırada yer alıyor. Grup aynı zamanda tüm yayınlar arasında en yüksek tablet okuyucusuna sahip. Tablette, Nokta.com Grubu’nu 1,2 milyon ziyaretçi ile Milliyet Gazetecilik ve Yayıncılık takip ederken, Hürriyet 1,1 milyon ziyaretçi ile onu takip ediyor.
nokta.com-trafik
comscore
Comscore Mobile Metrix uygulaması hakkında: Bu uygulama ile yayıncılar sayfalarının mobil kullanımı ile ilgili detayları medya planlama ve satın almacılara sunabiliyor. Akıllı telefon kullanımının çok yüksek olduğu Türkiye’de bu verileri sunabilmek büyük önem taşıyor.

Mobile Metrix sayesinde,

• Mobil sitelerinin ve uygulamaların hangi büyüklükte olduğu ve hangi kitleye ulaştığı araştırılabiliyor.
• Yayıncılar arasında mobil kullanım akıllı telefon ve tablet olarak ayrıştırılabiliyor.
• Mobilde hangi işletim sistemi kullanılıyor.
• Mobil alanda hangi web sitelerinin, uygulamaların ve içerik kategorilerinin en hızlı şekilde büyüdüğü anlaşılıyor.
• Web sitesinin ya da uygulamanın performansını rakiplerle ve sektörle kıyaslama olanağı sunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*