10 Aralık 2018

Türkiye’de Müzik Aleti Satan 5 Online Mağaza

Türkiye’deki online alışveriş pazarının giderek büyümesi, farklı sektörlerin de bu mecralarda yerini almasının yolunu açıyor. Gelişmekte olan bu pazarlar arasında müzik aletleri sektörü de gittikçe daha öne çıkıyor.

Türkiye’de her geçen gün müzikle ilgilenen kitlenin büyümesiyle beraber müzik aletlerinin satışlarında da bir artış gözlenmekte. Ben de müzikle uğraşan biri olarak bu gelişmelere tanık olmuş insanlardan biriyim. Bundan 15 yıl önce hangi şehirdeyseniz oradaki mağazaların sattığı müzik aletlerini almak zorundaydınız ve elinizde sadece belli alternatifler bulunuyordu. Ama artık bilgisayarınızın başından bütçenize uygun modeli seçerek ve farklı alternatifleri araştırarak bu alışverişleri yapmanız mümkün hale geldi. Elbette Türkiye’deki distribütörlerden, o markaların tüm ürünlerini temin etmek halen mümkün değil. Buradaki mağazalar Türkiye’de en çok tercih edilen ürünleri ülkemize getiriyor; ama bu durum bile Türkiye’deki sektörün büyümesine büyük katkıda bulundu diyebiliriz.

İnternet üzerinden enstrüman ve müzikle ilgili ekipman satan birçok farklı site var ve pek çok kullanıcı da internet üzerinden alışveriş yapmaya yöneliyor. Bu sitelerin pazar paylarının artmasındaki etkenlerin en önemlilerinden biri ise büyük şehirlerin haricinde müzik aleti satan birçok firmanın distribütörünün bulunmaması diyebiliriz. Bunun yanında kullanıcıların internet üzerinden daha fazla seçeneğe ulaşabiliyor olması da online alışverişin müzikle ilgilenenler tarafından daha çok tercih edilmesini sağlıyor.

MyDukkkan

2004 yılından beri hizmet veren MyDukkan için, Türkiye’de internet üzerinden müzik aletleri satışı yapan siteler arasında en çok bilineni olduğunu söylemek yanlış olmaz. İlk kurulduğu zamanlar kısıtlı ürün seçeneğiyle hizmet veren şirketin ürün yelpazesi şu an oldukça genişlemiş durumda. Türkiye’de distribütörlüğü bulunan markaların ürünlerinin büyük çoğunluğunu bu sitede bulmak mümkün olabiliyor. Sitedeki ürünler arasında; gitardan aksesuara, stüdyo ekipmanlarından Türk müziği enstrumanlarına kadar oldukça geniş bir ürün kataloğu bulunmakta.

Compel

Compel, elektronik müzik aletleri ve kayıt stüdyosu ekipmanları ve bilgisayar destekli müzik yapmak için kullanılan cihazların satışını yapıyor. “Synthesizer”lardan midi klavyelere, mikserlerden harici ses kartlarına ve DJ ürünlerinden kayıt stüdyosu ekipmanlarına yayılan geniş bir ürün çeşitliliğine sahip.

Zuhal Müzik

Zuhal Müzik, dünya çapındaki 60 büyük firmanın Türkiye distribütörlüğünü yapmakta ve 2007 yılında hizmet vermeye başlayan müzikenstrumani.com ile beraber yaptıkları iş birliği ile de e-ticaret sektöründe de hizmet vermeye devam ediyor. Zuhal Müzik’in mağazalarında sattığı ürünleri kullanıcılar internetten de satın alabiliyorlar. Kullanıcılara enstrüman ve diğer ekipmanların dışında; davul & perküsyondan kuyruklu piyanoya, kemandan yan flüte kadar oldukça geniş bir ürün seçeneği sunan şirket, offline mağazalarında elde ettiği başarıyı, e-ticaret sitelerinde de devam ettirme amacını taşıyor.

Doremusic

Doremusic, Yamaha’nın Türkiye’deki distribütörü ve bunun yanında 85 farklı markanın da ürünlerinin satışını yapmakta. Diğer müzik mağazalarında da olduğu gibi; gitar, davul ve perküsyon ekipmanları, yaylı enstrümanlar ve stüdyo aletleri gibi oldukça geniş bir ürün gamıyla kullanıcılara hizmet veriyor. Doremusic; internet sayfasında tavsiyeli, kampanyalı ve çok satılan ürünleri sunarak kullanıcılara artı bir özellik sunuyor.

Senkop Müzik

2006 yılından beri internetten satış hizmeti veren Senkop Müzik, 97 farklı markanın ürünlerini kullanıcıların hizmetine sunuyor. Tuşlu çalgılardan gitar ve bas gitarlara, davul ve perküsyondan stüdyo ekipmanlarına kadar bir müzikseverin ihtiyacı olabilecek her türlü ekipmana sahip olan şirket; bu sene içerisinde webmuzikmarket.com adresini de satın alarak iki farklı siteden müzisyenlere hizmet vermeye başladı.

Online alışveriş oldukça yaygınlaşmaya başladığı için ülkemizde de artık neredeyse müzik mağazalarının büyük bir çoğunluğu, müzikle ilgilenenlere internetten satış imkanı sağlıyor. Tüm siteleri buraya yazmamız tabi ki mümkün olmayacağı için sadece en çok bilinen birkaç tanesini paylaşarak, Türkiye’deki e-ticaret sektörünün müzik alanında da gelişmekte olduğuna dikkat çekmek istedik.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. http://www.peramusical.com başarılı bir çalışma.

 2. Latif Çakıroğlu der ki:

  Tasarım ve kullanılabilirlik açısında ne kadar gerideler. Keşke biraz bunlara önem verseler. Mobil kısmına hiç girmiyorum bile…

 3. garaj da eskilerden hatırladığım bir oluşum. şimdi online olarak müzik aleti de satmaya başlamışlar:
  http://www.garaj.org

 4. güzel bir çalışma olmuş

 5. Serdar kaya der ki:

  Selam dostlar. sizlere adını bilmek istediğim birşey sormak istiyorum mikrofona baglanan efekt veren ayak pedalı gibi bişey var onun adı nedir bilen varsa yardımcı olabilirmi

Fikrini söyle

*