22 Kasım 2018

Türkiye’de Online Videoda Facebook İlk Sırada

comScore tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre Türkiye’de online video izlemede en çok tercih edilen site Facebook.

Almanya, İngiltere, Rusya, Fransa, Türkiye, İspanya ve İtalya üzerinde yapılan araştırmaya göre online video izlenimde de Türkiye Avrupa ikincisi.

15 yaş üzeri kullanıcı kitlesi ile ev ve iş yerleri dahil olmak üzere yapılan araştırma Nisan ayı sonuçlarını kapsıyor.

Araştırmanın sonuçlarına göre tüm Avrupa’da Google siteleri üzerinden video izlenimi yaygınken, Türkiye’de video izlenimlerinde tercih Facebook. comScore, Facebook’un araştırmanın yapıldığı 7 ülkenin 5’inde top 3’te yer aldığını iletirken, bazı ulusal video sitelerinin de yüksek izlenme oranları olduğunu ekliyor.

Araştırma’da Avrupa’nın en fazla video izleyen ülkesi Almanya olarak belirlenirken, Türkiye az farkla ikinci sırada yer alıyor.

Almanya’da 45 milyon farklı izleyicinin ayda ortalama 187 videoyu izlediği ve yaklaşık 19.6 saat harcadığı iletiliyor. Türkiye ise 20.7 milyon farklı izleyicisi ile ayda 169 video izleyerek, 18.7 saatlik aylık video izleme oranı ile Almanya’yı takip ediyor. Üçüncü sırada ise 166 video ve 17 saatlik aylık izlenme oranı ile İngiltere yer alıyor.

comScore Avrupa Başkan Yardımcısı Mike Read online video izleniminin televizyon ile yarış halinde olduğunu, internet kullanımının gitgide yaygınlaşması ile bu online video izlenme oranlarının daha da artacağını iletti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*