16 Kasım 2018

Türkiye’deki Para Ödüllü Girişimcilik Yarışmaları [Araştırma]

TÜBİTAK Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışmaları

Tubitak

Geçtiğimiz haftalarda haberini de yaptığımız TÜBİTAK Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışmaları, lise ve üniversite(önlisans, lisans, yüksek lisans) öğrencilerini kapsamaktadır. Öğrencilerin yenilik içeren fikirlerini iş modeline çevirmeyen amaçlayan TÜBİTAK, bu yarışmayı kazanan girişime 10.000 TL nakit desteği sağlamaktadır. Bununla beraber birinci aşamayı geçip, İş Hazırlama Seminerine katılmayı hak eden bütün girişimler de 1000 TL değerinde ödül kazanıyorlar.

Detaylı bilgi için bu adrese gidebilirsiniz.

Bu Gençlikte İŞ Var

Tusiad

Türkiye Sanayiciler ve İş Adamları Derneği’nin(TÜSİAD) yenilikçi fikirleri ve genç girilşimciliği desteklemek amacıyla düzenledikleri yarışma 2012 yılında ”İstihdam ve Sürdürülebilirlik” başlığını taşıyordu. Yapıldığı ilk yıllarda Orta Doğu Teknik ve Bilkent Üniversiteleriyle sınırlı olan yarışma gelen talepler üzerine tüm üniversitelere kapılarını açtı. Kazananların TÜSİAD tarafından rehberlik hizmetleri ve staj imkanlarıyla tanışacağı yarışmanın esas katma değeri ise, TÜSİAD üyelerinin ödül kazanan projelere vereceği destek.

Detaylı bilgi için bu adrese gidebilirsiniz.

Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması

JCI

Türkiye Genç Liderler ve Girişimciler Derneği(Junior Chamber International Türkiye) tarafından düzenlenen yarışma, yeni bir işte ürün geliştirme ve var olan bir işte yaratıcılık olmak üzere iki ayrı kategori içeriyor. En yaratıcı girişimi seçmek üzerine konumlanan ve geçen yıl üçüncüsü gerçekleşen yarışmayı kazanan girişimciler, global yarışmaya katılmaya hak kazanırken, Junior Chamber International’ın oluşturduğu, 200 binden fazla kişinin yer aldığı networkten faydalanabilecekler.

Detaylı bilgi için bu adrese gidebilirsiniz.

Bir FİKRİN mi Var?

Bir Fikrin mi var

Geçtiğimiz 5 yılda girişimcilere kendini gösterme fırsatı tanıyan yarışmanın şu ana kadar aldığı toplam başvuru sayısı 15 binden fazla. Birden fazla paydaştan oluşan yarışma LabX, Pegasus gibi şirketlerin yanı sıra Yeditepe Üniversitesi ve Koç Holding bünyesinde yer alan kuluçka merkezi Inventram tarafından destekleniyor. Bireysel ve en fazla üç kişiden oluşmak üzere gruplar halinde başvurulabilen yarışmada girişimciler, 200.000 TL birincilik ödülüyle birlikte sponsor şirketlerinin maddi ve danışmanlık desteklerine ulaşıyorlar.

Detaylı bilgi için bu adrese gidebilirsiniz.

Global Üniversiteli Girişimci Yarışması

Global Üniversiteli Girişimci Yarışması

1998 yılında Saint Louis Üniversitesi’nin Global Student Entrepreneur Awards adıyla başlatılan yarışmanın Türkiye ayağı Global Üniversiteli Girişimci Yarışması başlığında düzenleniyor. Üniversiteye devam ederken kendi şirketinin başında bulunun öğrencilerin katılabildiği yarışmanın ülke kısmını kazanan girişimciler, projelerini New York’da temsil etme şansını elde ediyorlar. Globalde en başarılı girişimci seçilen girişimciler ise, sponsor hediyelerinin yanı sıra, 150 bin dolar ödülün sahibi oluyorlar.

Detaylı bilgi için bu adrese gidebilirsiniz.

Küresel Sosyal Girişimcilik Yarışması

Global Social Venture

Global Social Venture tarafından tüm dünyada düzenlenen yarışmanın Türkiye kısmı, Küresel Sosyal Girişimcilik adıyle Koç Üniversitesi sponsorluğunda gerçekleşiyor. Ülkesinde birinci olan girişimci, ilk önce Londra’da gerçekleşen Bölgesel Finaller’e ardından Kaliforniya’da gerçekleşen Global Finaller’de yer alma fırsatını yakalıyor. Global Finaller’de birinci olan girişimi, 50 dolarlık ödül bekliyor.

Detaylı bilgi için bu adrese gidebilirsiniz.

MIT Forum Türkiye İş Planı Yarışması

mit enterprise

Massachusetts Institute of Technology’nin(M.I.T.) öncülüğünde başlayan, MIT Enterprise Forum Türkiye ile Toyota birlikteliğinde ilki 2011 yılında gerçekleşen yarışmaya geçen yıl 3000’e yakın girişim başvurdu. Global marka yaratmayı hedefleyen yarışmada birinci 50, ikinci 15 ve üçüncü girişim ise 5 bin doların sahibi oluyor.

Detaylı bilgi için bu adrese gidebilirsiniz.

Not: Kuluçka merkezlerinin birçoğu girişime destek sağlamadan önce yarışma düzenliyor. Daha önce yazılarımıza konuk olduğu için kuluçka merkezi yarışmalarını listeye eklememeyi tercih ettiğimizi belirtelim.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*