13 Kasım 2018

Türkiye’den 5 Girişimci Avrupa’nın En büyük Hızlandırma Programı Startupbootcamp’a Katılıyor

startupbootcamp2 - Kopya

Borsa İstanbul Özel Pazar’ın partneri olduğu girişim hızlandırma programı Startupbootcamp İstanbul, destekleyeceği 9 girişimi seçti. Finansal teknoloji, robot teknolojiler, ve büyük veri gibi alanlarda faaliyet gösteren bu girişimciler, Özel Pazar’a bir yıl ücretsiz üye olabilecek, eğitim ve seminerlerden yararlanabilecekler. Bu yıl Startupbootcamp’e Türkiye’den 5 girişimci katılıyor.

Startupbootcamp’in 9 girişimcisi Özel Pazar’ın da üyesi olacak

Avrupa’nın en büyük girişim hızlandırma programı Startupbootcamp İstanbul, 5 günlük “Selection Days” etkinliğine çağırdığı 27 girişimin arasından programda yer alacak 9 girişimi seçti. 1 Eylül’de başlayıp 8 Aralık’taki “Demo Day” sunumlarıyla sona erecek program için seçilen girişimciler, Startupbootcamp İstanbul’un partneri olan Borsa İstanbul Özel Pazar’a bir yıl ücretsiz üye olabilecek.

15 bin Euro nakit ve 450 bin Euro değerinde partner hizmetleri

Dünyada bir borsanın sıfırdan kurduğu ilk özel şirket pazarı olan ve sağladığı halka açılmadan pay alım-satımı imkanıyla girişimci ve yatırımcıyı bir araya getiren Borsa İstanbul Özel Pazar, bu 9 girişimci için eğitim, seminer ve networking etkinliklerine de ücretsiz katılım hakkı sunacak.

Borsa İstanbul Özel Pazar Müdürü Recep Bildik konuyla ilgili şunlara söyledi: “Dünyadaki önemli hızlandırma programlarından biri olan Startupbootcamp’in ülkemizde faaliyette bulunması ve bu tip programlar düzenlemesi girişimcilk ekosistemimizin gelişmesine katkı anlamında son derece önemli. Programa çok sayıda ülkeden çok sayıda girişimin ilgi göstermesi ülkemizdeki potansiyelin de bir yansıması. Startupbootcamp ile Özel Pazar arasındaki işbirliğimiz çerçevesinde verimli ve güzel bir başlangıç oldu”.

startupbootcamp1

63 Ülkeden 500’den Fazla Başvuru

Startupbootcamp İstanbul’un 2015 programına katılacak girişimler robot teknolojileri, finansal teknoloji, büyük veri ve seyahat gibi sektörlerde faaliyet gösteriyor. 2015 programı için 6 kıta, 63 ülke ve 118 şehirden 500’den fazla başvuru alındı.

Bu başvurular arasından 5 günlük “Selection Days” etkinliği için 12 ülkeden 27 girişim çağrıldı. Etkinliğin son iki gününde girişimciler 50’den fazla mentorla 20’den fazla görüşme yaptı. Seçilen 9 girişim, küresel mentor ve yatırımcı ağına erişecek.

StartersHub’daki 6 aylık ofis imkanına ek olarak, 15 bin Euro nakit ve 450 bin Euro değerinde partner hizmetlerinden faydalanacak. Oylama sonucu programa katılmasına karar verilen girişimler ise şöyle:

1- Cloudhouse (Estonya): Bulutta çalışan bilgisayar

2- Eventbaxx (Almanya): Dijital hediye çantası

3- Monument (Türkiye): Kişisel fotoğraf ve video yönetim cihazı

4- MySlimCard (Ukrayna): Elektronik sadakat kartı

5- Nevereatalone (Fransa): Kurumiçi networking çözümü

6- Project Sebastian (Türkiye): Ağırlama servisleri platformu

7- SciRobot (Türkiye): Sosyal bilişsel interaktif robot

8- Segmentify (Türkiye): Akıllı öneri sistemi

9- Visionteractive (Türkiye): Sosyal medya bağlantılı pazarlama ekipmanlarıSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*