15 Kasım 2018

Türkiye’nin İlk ve Tek Yemek Kulübü: CardGusto

Son zamanlarda yeme-içme kavramı ülkemizde ayrı bir derinlik kazandı. Artık olay karın doyurmaktan çok daha fazlası haline geldi. Gerek TV’deki bilgilendirici yemek programları, gerekse her geçen gün şehir hayatına bir yenisi eklenen dünya standartlarında restoranlar sayesinde insanların sektöre bakış açısı değişti. Tabi bir de online yemek alışverişi kısmı var ki bu durum yakın zaman içerisinde birçok web ve mobil tabanlı yeme-içme uygulamalarının hayata geçmesine ön ayak oldu.

Türkiye’nin ilk ve tek yemek kulübü olarak lanse edilen “CardGusto” da üyelerine tek bir kartla birçok mekanda avantaj sunmayı amaçlıyor.

Cardgusto.com adresinden bir yıllık üyelik bedeli karşılığında elde edilebilen kartlar vasıtasıyla sayıları gittikçe artan anlaşmalı mekanlarda indirim ve avantajlar sunan sistem, aynı zamanda sosyal bir platform vasfıyla, kulüp üyelerini biraraya getirerek çeşitli aktiviteler de düzenliyor.

Sistem aslında hem kullanıcının, hem de mekan sahiplerinin hoşuna gidecek şekilde tasarlanmış. Bir şekilde “kazan-kazan” modeli işliyor da diyebiliriz. CardGusto üyesi kişi, bir yıllık üyeliği boyunca kartın anlaşmalı olduğu restoran ve kafelerde 2.000 TL’ye kadar tasarruf etme imkanına sahip oluyor. Anlaşmalı mekanlarda CardGusto üyelerine 3 farklı seçenek sunuluyor. Buna göre; istendiği takdirde ana yemeklerde %50 veya toplam hesapta %25’lik bir indirim sağlanıyor. Ya da alınan iki ana yemekten ucuz olanı CardGusto üyelerine ücretsiz ikram ediliyor.

Sistemin kullanıcılara sağladığı avantajlara ek olarak, uygulamaya dahil olan restoranlar da oldukça geniş bir tanıtım ekosisteminde yer alma şansına erişiyorlar. İşletmeler hiçbir ek ücret ya da komisyon ödemeden 500.000 potansiyel kişi tarafından kullanılması planlanan Cardgusto sistemine katılabiliyorlar. Bu şekilde hem cardgusto.com’da fotoğraf, menü ve adres bilgilerinin tanıtımı yayınlanan işletmeler hem de sosyal medya üzerinden promosyon ve tanıtım faaliyetlerinde yer alıyorlar. CardGusto’nun portföyündeki bir milyondan fazla e-posta adresine düzenli olarak yollanan e-bültenler ile de mekanlar kulüp üyelerine tanıtılıyor.

Cardgusto’nun ortaya çıkış hikayesi de hayli ilginç. Londra’da aldıkları yüksek lisans eğitimleri sırasında yolları kesişen Erkam Akça, Sinan Akdal ve Behiç Aydın‘ın ortak projesi olan CardGusto; öğrencilik yıllarında kaliteli mekanlarda, indirimli ve avantajlı fiyatlara yemek yiyecek yer bulamayan 3 arkadaşın bu alandaki açığı farketmesiyle ortaya çıktı. Türkiye’ye döner dönmez sistem üzerinde altyapı çalışmalarına koyulan genç girişimciler, kısa bir süre zarfında projelerini hayata geçirebilmeyi başardılar.

Cardgusto, İstanbul pazarında yeterli doygunluğa ulaştıktan sonra başta büyükşehirler olmak üzere tüm Türkiye’ye yayılmayı hedefliyor.

Cardgusto avantajlarını sosyal medyadan da takip etmek istiyorsanız;

www.facebook.com/cardgusto
www.twitter.com/cardgustoSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*