15 Kasım 2018

Türkiye’ye E-ticaret Dopingi: Odeabank KOBİ’lere 60 milyon Euro Kredi Desteği Sağlıyor

Odeabank+Maslak+Sube

Odeabank, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 60 milyon Euro tutarında kredi anlaşması imzaladı. 5 yıl vadeli, 2 yıl geri ödemesiz kredinin tamamı e-ticarete ve diğer sektörlere atılan küçük ve orta ölçekli firmaların yatırım ihtiyaçlarının finansmanında kullanılacak.

E-ticaret için büyük fırsat

Kredi anlaşmasını değerlendiren Odeabank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya, “Uluslararası önemi büyük bir kuruluş olan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile imzaladığımız bu anlaşma Odeabank’a duyulan güvenin önemli bir göstergesi. EBRD ile sağlanan işbirliği çerçevesinde küçük ve orta ölçekli firmaların yatırım ihtiyaçlarını desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Bank Audi’nin Türkiye’deki yüzde 100 iştiraki olan Odeabank 28 Ekim 2011’de Türkiye’de mevduat bankası olarak kurulma iznini aldı. 2 Ekim 2012 tarihinde faaliyet izni onaylanan Odeabank’ın Mart 2015 itibariyle ödenmiş sermayesi 1 milyar 496 milyon TL olarak gösteriliyor. Bankanın aktif büyüklüğü aynı dönem itibariyle  26,3  milyar TL’ye, kredileri 18,7 milyar TL’ye, mevduatları ise 21,1  milyar TL’ye ulaştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*