16 Kasım 2018

Tutumluanne.com İkinci El Bebek Eşyalarını Tekrar Hayata Taşıyor

tutumluanne
Son dönemlerde sosyal sorumluluğa dayalı girişimler Türk e-ticaret sektöründe yer almaya başladı. Bu girişimlerden biri de Tutumluanne.com. Temmuz 2013’te yayın hayatına başlayan girişim, az kullanılmış bebek ve çocuk eşyalarının tekrar kullanılmasına ve böylelikle eski eşyaların çöpe atılmadan başkaları tarafından kullanılabilmesine olanak sağlayan bir platform olarak çalışıyor.

Tutumluanne.com alıcılarla satıcıları aynı platform üzerinde buluşturarak, iyi durumdaki ikinci el eşyaların tekrar kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Satıcı, kendi belirlediği fiyat ile Tutumluanne.com üzerinden ilanını veriyor ve alıcı da buradan beğendiği ürünü kredi kartı ile ödeyerek satın alabiliyor.

Alıcı, kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra ödeme işlemi banka tarafından hemen satıcının hesabına yatırılmıyor. Satın alınan ürün alıcının eline ulaştığında kişi site üzerinden onay veriyor ve böylelikle ürün bedeli satıcının hesabına aktarılıyor.

Sitenin kuruculuğunu ise bir çocuk annesi olan Özden Pusat üstlenmiş durumda. Çocuk ve özellikle bebek alışverişlerinin oldukça masraflı olduğunu ve bebeğin hızlı bir şekilde büyümesinden dolayı bu eşyaların uzun süre kullanılamadan bir köşeye kaldırıldığını ve bunun da ailelere ekstra maliyetler oluşturduğunu belirten Pusat, ebeveynlerin bu platform üzerinden iyi durumdaki eski ve ikinci el ürünleri başka ebeveynlerle buluşturabileceklerini söylüyor.

Bu platformda ürün satmak isteyen kullanıcılar, siteye üye olduktan sonra “yeni ürün ekle” özelliğiyle kendi dükkanlarını oluşturabiliyorlar. Ürün görselleri ve bilgileri kaydedildikten sonra Tutumluanne.com tarafından ilanın onaylanma sürecine alınıyor ve sonrasında da ürün satış için sitede listeleniyor.

Site üzerinden alışveriş yapmak isteyenler ya da alıcılar için de detaylı bir şekilde hazırlanmış tavsiyeler bulunuyor. Kullanıcılar bu sayfalar üzerinden alışveriş yapmadan önce bilgi sahibi olabiliyorlar.

Son olarak sitenin kullanımına ve tasarımına değinecek olursak, Tutumluanne.com sade bir tasarıma sahip diyebiliriz. Tasarımda olduğu gibi kullanılabilirlik ve navigasyonda da sadeliğe önem veren Tutumluanne.com üzerinde 4 ana kategoride ürünler sergileniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Bu tarz girişimlerin çoğaldığını görmek güzel. Sitenin güzel de bir bloğu var. Bildiğim kadarıyla Ebebek gibi büyük firmalarda ikinci elin farkındalarki onlarda ikinci el satıyor. Başarılar

Fikrini söyle

*