21 Kasım 2018

TweetDeck Teams Sosyal Medyacıların Hayalini Gerçekleştiriyor

Artık “TweetDeck Teams” sayesinde Twitter hesaplarınızı şifresiz kolayca paylaşabileceksiniz. Özellik, istediğiniz kişiye giriş hakkı vermenizi ve girişe ihtiyaç kalmadığında hesapları silmenize olanak sağlıyor. Yani yönetiminizde olan Twitter hesaplarını tek elden kontrol edebileceğiniz gibi, hesap yönetimini ekibiniz veya yetkili başka kişiler arasında bölüştürebiliyorsunuz.

TweetDeck Teams iki tip rol dağılımına sahip: Admin ve katkıda bulunan kişi. Şifreyi bilen kişi olarak, hala hesabınızdan Tweet atabilir, üye ekleme-çıkarma işlemlerine devam edebilir, TweetDeck platformu olmayan yerlerden (örneğin, Twitter.com, Twitter mobil uygulamaları) takımı görebilir ve hesaba erişim sağlayabilirsiniz. Hesap bilgilerini veya şifresini de güncelleyebilirsiniz.

Adminler TweetDeck’e kendi kişisel hesaplarıyla giriş yapan kullanıcılardır. Bir admin olarak kullanıcı hesaptan Tweet atabilir (listeler oluşturup, hesapları follow veya unfollow yapabilir, Tweet gönderip düzenlemeler yapabilir), takım üyelerini ekleyip silebilir ve takımları görebilir fakat hesaba TweetDeck’siz giriş yapamaz veya bilgi ve şifreleri değiştiremez.

Katkıda bulunanlar da hesaptan Tweet atabilen veya hesap sahibiymiş gibi davranabilen (listeler oluşturup, hesapları follow veya unfollow yapabilir, Tweet gönderip düzenlemeler yapabilir) kişilerdir. Katkıda bulunanlar takım üyeleri ekleme-silme, takımları görme yetkisine ve TweetDeck dışından hesaba giriş yapma hakkına sahip değildirler.

Eğer başka takımlardan davet almak istemiyorsanız twitter.com/settings/security adresini kullanarak gruptan çıkabilir ya da sadece takip ettiğiniz kullanıcılardan davet almayı seçebilirsiniz.

Unutmayın, bir kez TweetDeck Teams’den geçiş yaptıysanız hesabınızda giriş doğrulama kullanmaya devam etmelisiniz ve takım üyelerini de bu yönde teşvik etmelisiniz. Sadece bir şifreye güvenmek yerine giriş doğrulama özelliği, Twitter hesabınıza sadece sizin giriş yaptığınızı ikinci kez kontrol ederek emin olur.

TweetDeck’in kendi blogunda konuyla ilgili içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Aşağıda bu yeni özelliğin nasıl kullanıldığına dair TweetDeck’in resmi videosunu bulabilirsiniz. İyi seyirler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*