14 Kasım 2018

Twitter 10 Yaşında: 10 Yılda Dünya Twitter’la Neler Yaşadı? [İnfografik]

Love_twitter-twitter-twitter_10-lovetwitterAylık 320 milyon aktif kullanıcısıyla dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından olan Twitter, 10. doğum gününü kutluyor. Twitter kurucu CEO’su Jack Dorsey’in bir kağıda çizdiği basit bir eskizle başlayan heyecan 2006 yılında gerçeğe dönüştü. Jack Dorsey’in 21 Mart’ta attığı o ilk Tweet ile yepyeni bir dünyanın kapıları aralandı. Twitter’ı mesajlaşmak, fikirlerini aktarmak, resimler paylaşmak için kullananların sayısı her geçen gün arttı.

İlgili yazı: Twitter, Facebook ve Instagram’da Etiketler Nasıl Kullanılır?

2011 Occupy Wall Street ve 2013 Gezi’ye tanıklık etti

Önce yüzler sonra binler bugünse milyonlarca kişi için Twitter artık hayatın en vazgeçilmez öğeleri arasında yer alıyor. Sabah uyanınca haberleri okumak, merak ettiğimiz kişilerin neler yaptıklarını öğrenmek için Twitter’a başvuruyoruz. Kültür-sanat, eğlence, spor, haber, hava durumu dahil istediğimiz tüm bilgilere Twitter üzerinden ulaşıyoruz. Hatta birçok kurum resmi açıklamalarını yapmak için sadece Twitter’ı kullanarak ne denli saygın bir platform olduğunu bir kez daha vurguluyor.

İlgili yazı: Twitter Sosyal Medya Pazarlaması İçin “Anlar” Özelliğini Yaygınlaştırıyor

Sadece dünyada değil, Türkiye’de de en önemli sosyal ağlardan biri olan Twitter, üyelerinin bu denli ilgisine ve verdiği değere bir karşılık olarak da 10 yıldır en yeni gelişmelerle kendini güncelliyor. Birçok teknolojik yeniliğe imza atan Twitter’ın son 10 yılda dünyada büyük yankı uyandıran kilometre taşlarına şimdi birlikte bakalım.

Love_twitter-twitter-twitter_10-lovetwitter

Twitter önemli olaylar listesinde unutmuş görünüyor ama biz unutmadık: Twitter 2013’te Gezi olaylarına tanıklık etti ve bugün de ülkemizde yaşanan acı olayların ilk paylaşıldığı ortam olarak özgür internet ve haberalma özgürlüğünde önemli bir rol oynuyor.

Love_twitter-twitter-twitter_10-lovetwitter

İlgili yazı: Twitter’da Marka Olmanın En Garantili 5 Yolu

Love_twitter-twitter-twitter_10-lovetwitter

Love_twitter-twitter-twitter_10-lovetwitter

İlgili yazı: Twitter E-Ticarete Atıldı, Satışlar BaşlıyorLove_twitter-twitter-twitter_10-lovetwitterLove_twitter-twitter-twitter_10-lovetwitter

Love_twitter-twitter-twitter_10-lovetwitterSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*