16 Aralık 2018

Twitter Alışverişe Yönlendirmede Facebook’tan Daha Etkili

Kantar Media Compete tarafından gerçekleştirilen Online Shopper Intelligence Study‘den sosyal medyada ticaretle alakalı oldukça ilgi çekici bir veri ortaya çıktı.

Her geçen gün f-ticarete yönelen firma sayısı artarken, araştırma Twitter’ın alışverişe yönlendirmede Facebook’tan daha etkili olduğnu ortaya çıkardı.

2574 tüketici ile yapılan araştırmaya göre, katılımcıların %35’i Twitter’ın alışverişlerinde etkili olduğunu belirtirken, Facebook üzerinde gördükleri reklam ya da faaliyetlerden etkilenerek alışveriş yapan kesim %23.5 olarak belirtildi.

Araştırmada emailin satın alımlarda en fazla etkili olan yöntemlerden olduğu da tekrar ispatlanırken, katılımcıların üçte biri günde 20’den fazla email aldıklarını, bu kesimin %89’dan fazlasının özellikle son zamanlarda sayfalarını gezdikleri mağazaların emaillerini açtıklarını belirtti.

Katılımcıların %72.2’si mağazalardan hiç sms mesajı almadıklarını iletirken, %20’si son alışverişlerinde kupon kullandıklarını, %60’ı ise son yaptıkları online alışverişlerin bir kısmını kupon kodları olmadıkları takdirde yapmayacaklarını belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*