19 Kasım 2018

Twitter Artık Kaçırdığınız Tweetleri Özet Geçecek

Twitter, bugün blogunda yepyeni bir özelliğini daha duyurdu. Kullanıcılar artık, Twitter’ı ziyaret etmedikleri süreçte kaçırdıklarıbazı “Top Tweet”leri zaman tünellerinde özet olarak görebilecek, gelişmeleri kaçırmayacak.

phone_timeline_1_0Günlük koşuşturmalar sırasında dünyada pek çok şeyin yaşandığını hesaba katan Twitter, kullanıcılarının gündemden ve ilgi alanlarından kopmamalarını sağlamak için yepyeni bir özellik daha geliştirdi. Kullanıcıların Twitter’a giriş yapmadıkları süre zarfında kaçırmış olmaları muhtemel bazı “Top Tweet” leri gün yüzüne çıkartan bu özellik sayesinde zaman tünelinizde, siz yokken Twitter’da konuşulanların bir özetini görebiliyorsunuz.

Bu özet, ara sıra Twitter’a girip neler olduğunu hızlıca görmek isteyen kullanıcıların yüzünü güldürecek. Çünkü bu özet onların zaman tünelinde, Twitter’da fazla zaman geçirenlerden daha sık yer alacak.

Twitter’ın hedefi, kullanıcıların Twitter’da ne kadar zaman harcadıklarına takılmadan, dünyada olup bitenlerden geri kalmamalarına yardımcı olmak. Bu amaç, blogda şu sözlerle yer aldı: “Anasayfa zaman tünelinde yapılan bir kaç yenilikle Twitter’ın gerçek zamanlı doğasını bozmadan bu sözümüzü daha iyi tutacağımıza inanıyoruz.”

“Siz burada yokken” başlıklı özetler İOS kullanıcıları için  bugün, Android uygulamada ve twitter.com’da da yakın bir zamanda yer almaya başlayacak. Özelliklerin tamamını Twitter Blog’undan okuyabilirsiniz.

Bu yeni uygulama, Twitter üzerinden yapılan sosyal kampanyalar ve reklamlar için yeni fırsatlar doğurabilir. Teorik olarak takipçileriniz, sizden gelen tweetleri artık yalnızca siz gönderdiğinizde değil, Twitter’a girdikleri anda da görebilecekler. Pazarlama ekosistemini geliştirmesi açısından uygun bir adım gibi görünen uygulamanın bu amaçlar ile nasıl kullanılabileceğinin anlaşılması için biraz daha yaygınlaşması ve deneyim kazanılması gerekiyor.



Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*