15 Kasım 2018

Twitter Avrupa çapında #İşBulmaFuarı başlatıyor

Twitter-işbulmafırsatı-iş_bulma_fırsatı-kariyer-ik (2)Twitter, Avrupa çapındaki tüm şirketleri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda sanal #İşBulmaFuarı üzerinden buluşmaya davet ediyor. Alanında tek olan online fuar, Türkiye dahil hem işverenleri ve iş arayanları Avrupa çapında bir araya getiriyor.

Tüm gün boyunca farklı sektörlerden ve ülkelerden şirketler Tweet atarak bünyelerindeki açık pozisyonlara en uygun adayları bulabilmek için çalışacak. Twitter iş arayanlar için önemli bir platform oluşturuyor. Siz de iş arıyorsanız tecrübenizi 140 karaktere kadar anlatarak potansiyel işvereninizin dikkatini çekebilirsiniz.

İnsan kaynakları veya eğitim alanlarındaki uzmanlar #İşBulmaFuarı etiketini kullanarak hem sanal ortamda çevrenin nasıl genişletilebileceği hem de hayallerdeki işi bulmaya dair ipuçları hakkında Tweet atabiliyorlar.

İlgili yazı: Twitter’dan Markalara Yeni Ürün İlk Bakış

Twitter Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Avrupa Pazarlama Direktörü Brian Lavery, Twitter’ın profesyonel iş hayatındaki önemini şu sözlerle aktarıyor: “Hayatta hangi işi yapıyor veya hangi işi yapmak istiyorsanız Twitter profesyonel profilinizi ve çevrenizi genişletmeniz, iş bulabilmeniz veya ilgilendiğiniz mesleklerle ilgili haberleri takip edebilmeniz için çok büyük bir platform.”

“İşverenseniz Twitter; şirketinizi online platformlarda hareketlendirmek ve iş fırsatlarınıza en uygun adayları bulabilmek için mükemmel bir ortam. İşverenleri, iş arayanları ve sektörün uzmanlarını Twitter’da 19 Mayısta #İşBulmaFuarı çatısı altında bir araya getireceğimiz için büyük bir heyecan duymaktayız. O gün herkesin kuracağı bağlantıları görmek için sabırsızlanıyoruz. Hem şirketlere hem de çalışanlara başarılar diliyoruz.”

İlgili yazı: Twitter, Facebook ve Instagram’da Etiketler Nasıl Kullanılır?

#İşBulmaFuarı içinde nasıl yer alabilirsiniz?

Twitter; Türkiye özelinde bu önemli sosyal kampanya için kullanılacak etiketi #İşBulmaFuarı olarak belirledi. Şirketlerin ayrıca #Pazarlama, #Üretim, #Finans gibi sektörler özelinde veya #İstanbul, #Ankara, #Bursa veya #Trabzon gibi il bazında etiket koymaları da dikkatlerin çekilmesini sağlayacak.

Konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen şirketlerin Twitter’a kaydolması gerekiyor. Kaydın ardından size özel bir bilgilendirme paketi alacak ve Twitter’ı iş bulma alanı olarak kullanmanın en incelikli yollarını öğrenmek amacıyla bir eğitim seansına katılabileceksiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*