15 Kasım 2018

Twitter Curator Yayıncılar ve İçerik Pazarlamacılar İçin Gerçek Zamanlı Araçlar Sunuyor

Yayıncıların ve içerik pazarlamacıların Twitter üzerindeki kullanıcıların gerçek zamanlı olarak nelerden bahsettiğini, trendlerin o sırada neler olduğunu bilmesi, hazırlayacakları veya yayınlayacakları içeriğin ya da pazarlama kampanyasının gidişatını ciddi ölçüde etkileyebilir. Bu yüzden potansiyel takipçilerin ve hali hazırdaki takipçilerin nelerden bahsettiğini, gündemlerinin ne olduğunu bilmek önemlidir.

Bu konuda bir çok analiz aracı olsa da, Twitter sonunda ipleri kendi eline alıp, Curator adındaki kendi gerçek zamanlı analiz aracını ortaya çıkarttı.

Screen_Shot_2015-03-30_at_11.22.22_PM

Curator ile genel olarak medya ile ilgilenen şirketler Twitter içeriği ile tam anlamıyla bir küratörlük yapabiliyorlar. Şimdilik bu araç yalnızca seçme yapım şirketlerine, medya şirketlerine, yayıncılara ve içerik sağlayıcılarına açık olacak. Seçim ise, Curator’ın sitesinden katılım formunu dolduran şirketler arasından yapılacak.

Curator yalnızca Twitter üzerindeki tweetlerde değil, Vine içeriklerinde de arama yapabiliyor. Karmaşık anahtar kelime ve hashtag aramalarına da izin veren Curator, sonuçları yerelliğe, dile ve takipçi sayısına göre ayrıca detaylandırabiliyor.

Curator ayrıca kendi API’si ile birlikte geliyor. Böylece başka firmalar da Curator’ın özelliklerini kullanarak kendi uygulamalarını geliştirebilecekler. Twitter şu anda Flowics, Livefyre, ScribbleLive, Spredfast ve Wayin ile işbirliği içinde. Çok yüksek talep olduğu için işbirliklerini artırmak istiyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*