21 Kasım 2018

Twitter da Facebook’un Ardından Video Reklam Deneylerine Başladı

Twitter artık her kullanıcı “oynat” tuşuna bastığında para kazanacak. Salı günü Twitter şirketinden yapılan açıklamada, video reklam deneylerine başladıklarını açıkladılar. Videolar, normal tweetler gibi kullanıcıların içerik akışında görünecekler ve işleyişleri promosyonlu tweetler gibi olacak. Videolar, Twitte’ın “card” teknolojisi ile tweetlerin içine gömülecek.

Başla bir blog yazısında Twitter, tweetlerin içine gömülen Twitter yerelli videoların daha çok etkileşim yarattığını ve daha çok izlendiğini bulduklarını açıklamıştı.

Bu aynı zamanda Twitter’ın artık ciddi bir değişimin başlangıcında olduğunu vurguluyor. Yıllardır Twitter metin tabanlı bir sosyal platformdu. Daha sonra fotoğraf ekleyebilmek, hatta fotoğraf üzerinde rötuş yapabilme özellikleri geldi. Daha sonra görsel ön izlemeleri bunları takip etti. Bunlarla birlikte görsel bazlı reklamlar bir anda Twitter’da yayılmaya başladı. Video reklamların da gelmesi ile Twitter, metin bazlı yalın içerik tasarımından tamamen sıyrılıp bir multimedya paylaşım platformu haline gelecek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. En az reklama sahip Twitter bence bu yüzden Facebook’u geride bırakmıştı umarım Facebook gibi insanları gereksiz reklamlara boğmazlar, bu sadeliği ve düzeni devam ettirirler

Fikrini söyle

*