20 Kasım 2018

Twitter Doğrudan E-Ticarete Girişiyor

Twitter’ın bir süredir fısıltı halinde de olsa konuşulan, kullanıcılarının doğrudan bir tweet üzerinden alışveriş yapabilmelerini sağlayacak planı ortaya çıkmaya başladı. İşin başında, ödeme sistemleri startup’ı Stripe var gibi duruyor. En azından bir çok endüstri kaynağının görüşü bu yönde.

Bu yılın sonunda Twitter’ın, tweetlerin içinde “Satın Al” veya benzeri bir kelimeyi barındıracak butonlar koyması bekleniyor. Butona tıklandığında kullanıcı doğrudan ödeme ve kargo bilgileri sayfasına, Twitter platformu içinden hiç çıkmadan yönlendirilecek. Kaynaklar ürün veya hizmetlerini doğrudan tweetler içinde satmak isteyen firmaların öncelikle Stripe’a kyıt olması gerekeceğini ve Stripe’ın onlar adına ödemeleri alıp yönlendireceği görüşünde.

twitter

Stripe şimdilik Twitter’ın e-ticaret üzerine çalışan tek ödeme partneri oalrak gözükse de, uzun dönemde de işlerin bu şekilde yürüyüp yürümeyeceği belli değil.

Twitter ve Stripe yetkilileri henüz konu hakkında bir yorumda bulunmaktan kaçındılar.

Ocak ayından beridir Twitter ve Stripe arasında görüşmeler olduğu biliniyordu, fakat bu görüşmelerin ne aşamada olduğu konusunda bir bilgi edinemiyorduk. Endüstriyi takip eden uzmanlar, Ocak ayından günümüze kadar olan süreç içerisinde bir şekilde anlaşmaya varıldığını düşünüyorlar.

Twitter alışveriş işlevini yıllardır platformuna eklemek istiyordu, fakat işin ciddiye binmesi, eski Ticketmaster CEO’su Nathan Hubbard geçen yaz Twitter bünyesine katıldıktan sonra oldu.

“Buy Now” butonu şimdiden bazı tweetlerde görünmeye başladı. Resmi açıklamanın ve hizmetin açılmasının bu yıl sonunun yılbaşı tatil döneminde gerçekleşeceği öngörülüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*