21 Kasım 2018

Fancy ve Stripe ile Anlaşan Twitter E-ticarete Tam Anlamıyla Adım Attı

Bundan yaklaşık bir yıl önce American Express ile anlaşan Twitter’ın e-ticarete yönelik çalışmalar yapacağı tahmin ediliyordu ve geçtiğimiz ocak ayı içerisinde PayPal ve Stripe ile anlaşması beklenen şirketin, online alışveriş için attığı adımlara bir yenisi daha eklendi.

Fancy’nin halka açık sayfaları üzerinden bu bilgilere ulaşan Recode’un haberine göre Stripe, Twitter üzerinden yapılacak olan online alışverişlerin arka planındaki ödeme işlemlerini üstlenecek ve Fancy de kullanıcıların Twitter’ın uygulaması üzerinden alışveriş yapabilmelerini sağlayacak.

twitter e-ticaret dönemi

Twitter’ın bu yeni özelliğinin adı Twitter Commerce. Recode’un aldığı ekran görüntülerinde “Buy with Fancy” (Fancy ile Satın Al) butonu da oldukça dikkat çekiyor. Fancy ve Twitter ortaya çıkan bu görüntüler hakkında şu an için bir açıklamada bulunmadı.

Bu yenilikle beraber Twitter Commerce tweetleri Promoted Tweetler’de olduğu kullanıcıların ana sayfalarında görünecek ve bu tweetlerin bazıları Keşfet bölümünde de yer alacak. Kullanıcılar bu bölüm üzerinden ürünlere göz gezdirebilecekler. Ekran görüntülerine göre bu bölümde kullanıcılar takip ettikleri kişilerin satın aldıkları ürünleri de görebilecekler.

Tweetler genişletildiğinde ise ürünün fotoğrafı ve ürünle ilgili detaylı bilgiler görülebilecek. Kullanıcılar buradaki satın al butonuna tıkladıklarında Twitter üzerinden isimlerini, kredi kartı bilgilerini ve adreslerini girerek alışverişlerini yapabilecekler ve bu işlemler Twitter tarafından güvenli bir şekilde yürütülecek.

Twitter’ın bu özelliğini ne zaman şirketlere açacağı ve hangi şirketlerin bu özellikten yararlanabilecekleri henüz bilinmiyor. Bilinmeyen konular arasında şirketlerin Twitter’a bu özellik için ne kadar ödeyeceği de yer alıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*