18 Kasım 2018

Twitter Flipboard’u Satın Almak İçin 1 Milyar Doları Gözden Çıkarttı

Flipboard

Mike McCue, 2009 yılında Microsoft’tan ayrılıp, 2010’da da Flipboard’u kurduğundan beri beş yıl geçti. Oldukça hızlı bir çıkış yaparak bir anda büyüyen Flipboard, bir online dergi uygulamasının akıllı telefon ve tabletlerde nasıl olması gerektiğini herkese öğreten, ders niteliğinde bir uygulama. Her ne kadar şu sıralarda yükselişi epeyce yavaşlamış olsa da, Flipboard iki nedenle Twitter‘ın ilgisini çekmeyi başarmış görünüyor. Bu ilginin ederi de 1 milyar dolar.

Bunlardan birisi, tabi ki farklı kaynaklardan gelen makale, haber ve yazıları bir dergi formatında okura sunabilme özelliği. Twitter’ın bu özelliğin peşinde olması, tweetleri kullanıcılara buna benzer bir formatta göstermek olabileceği gibi, Facebook’un yaptığı gibi yayıncıları Twitter çatısı altında birleştirmeye çalışmanın bir ön hazırlığı da olabilir.

İkinci neden ise, Mike McCue’nun kendisi. Sektör dedikodularına göre Twitter McCue’yu kendi yönetim ekibine katmak niyetinde, Flipboard’un satın alınmak istenmesinin gerekçelerinden birisi de bu. Ayrıca, Twitter kurucularından olan Jack Dorsey de zamanında Flipboard’u yatırım anlamında destekleyenlerden. 2010-2012 yıllarında da McCue Twitter’ın yönetim kurulu üyelerindendi. Yani Twitter ve Flipboard birbirlerini çok iyi tanıyorlar diyebiliriz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*