17 Kasım 2018

Twitter, Görsel Önizleme Özelliğini Yayına Aldı

Twitter bugünden itibaren aktif hale getirdiği özelliğiyle beraber, tweetlere eklenmiş görselleri önizleme formatında kullanıcılara gösteriyor olacak. Yani takip ettiğiniz kişilerin paylaştıkları görselleri, görselin üzerine tıklama gereği duymadan görüyor olacaksınız.

Bu özellik ile beraber Twitter’ın bildiğimiz ana sayfa görünümünün epey değişeceğini söylemek mümkün. Zaten şimdiden Friendfeed ya da Facebook ana sayfalarına benzetenler çıktı bile.

Twitter Blog’da da duyurulan bu görsel önizleme özelliğinin geri dönüşünün en iyi alınacağı durum ise muhtemelen “promoted tweet (promosyonlu tweet)” olarak adlandırılan reklamlı tweetlerde olacak. Twitter’da verilen reklamlarda geri dönüşüm rakamlarından memnun olmayan birçok marka bulunuyordu.

Görsel önizleme özelliği şu an için yalnızca mobil uygulamalarda (iOS ve Android) kapatılabiliyor.

 

Bu yeni özelliğin, özellikle markalar ve tabi e-ticaret siteleri tarafından ilgi görmesi (daha doğrusu markalar tarafından ilgi gösterilmesi) bizi şaşırtmayacak. Görsel önizleme özelliğinden faydalanarak daha çarpıcı ürün kareleri, daha ilgi çekici kampanya görselleri ve daha iyi bağ kurmaya yarayacak fotoğraflar ile takipçilerin ilgisini çekmek mümkün olabilir.

Tabi bu noktada olası bir sıkıntı da kullanıcıların ana sayfalarını görseller ile işgal etmek. Zaman içinde ne kadar görsel paylaşmalı sorusunun doğru cevabı bulunmuş olur.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*