18 Kasım 2018

Twitter İngiltere’de 1 Senede 140 Markayı Reklamvereni Yaptı

Twitter, reklam konusundaki atağına en yakın rakibi Facebook’tan uzunca bir süre sonra kalktı.

Geçtiğimiz sene içerisinde arka arkaya markalara sunduğu reklam hizmetlerini geliştiren Twitter, son olarak da özelikle orta ve küçük ölçekli markaların sosyal mecra üzerinde kendi reklamlarını tanımlamalarına olanak tanıyan self servis reklam hizmeti Promoted Products‘ı başlatmıştı.

İngiltere ofisi ile geçtiğimiz sene bu zamanlarda bu ülkede hizmet sunmaya başlayan Twitter, açıkladığı rakamlara göre, İngiltere ofisinin açılmasından bu yana 140 markayı reklamveren olarak bünyesine kattı.

Bu sene başlarında self servis reklam hizmeti Promoted Products’ı İngiltere’de yayına sokmalarının da bu rakamdaki artışta etkisinin olduğunu belirten Twitter İngiltere Genel Müdürü Tony Wang, İngiltere’nin ABD, Brezilya ve Japonya’dan sonra Twitter’ın en büyük pazarlarından biri haline geldiğini açıkladı.

Dünya genelinde 140 milyon kullanıcılarının olduğunu da belirten Wang, bu rakamın 10 milyonunun İngiliz kullanıcılar olduklarını, İngilizler’in Twitter’a %80 oranda mobil cihazları ile bağlandıklarını belirtti.

Bu oranın Twitterla kullanıcılarının ilişkilerini de ortaya koyduğunu açıklayan Wang, İngiltere’deki reklamveren sayısında son bir senede oldukça büyük artış gördüklerini, bu artışın hızlanarak devam edeceğini beklediklerini ifade etti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*