13 Kasım 2018

Twitter Promoted Products Avrupa’ya Açılıyor

Twitter‘ın Şubat ayında yayına soktuğu küçük ve orta boyutlu işletmelerin kendi reklamlarını kendilerininın yayınlamasına olanak tanıyan Facebook reklam hizmeti benzeri self servis reklam hizmeti Promoted Products bir süredir ABD’de yayındaydı.

ABD’de American Express ile işbirliği içerisinde devam eden Promoted Products hizmeti ClickZ’de yayınlanan bir habere göre Avrupa’ya açılıyor.

Reklam kazançlarını arttırma konusunda Facebook’tan geri kalmayan Twitter, Şubat ayında Dublin’deki ofislerine satış ekibini yönetmesi için Google’dan bir yönetici transfer etmişti. Sosyal medya devi şimdi de uluslararası iş ilanlarını arttırarak, İngiltere, İspanya ve Hollanda pazarları için personel arayışlarına girdi.

Sitenin uluslararası iş ilanları bölümünde yer alan ilanlara bakılırsa Twitter bu ülkelerdeki operasyonlarını arttırma peşinde.

ClickZ tarafından belirtildiğine göre, Twitter adına konuyu yanıtlayan bir yetkili Twitter’ın self servis reklam hizmeti Promoted Products’ı İspanya ve Hollanda’da yaygınlaştırma çalışmalarını doğrularken, bu senenin sonlarına doğru bu hizmetin bu ülkelerde yaygın kullanımının planlandığını belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*