10 Aralık 2018

Twitter Self Servis Reklam Hizmeti Yayında

Aralık ayı başında sosyal medyanın en çok konuşulan markalarından biri olan Twitter‘ın self servis reklam hizmetini denemeye başladığına dair haberimizi yayınlamıştık.

Hizmetin birkaç marka ile denemelerine başlandığını paylaşan Twitter, tüm firmaların ne zaman self servis reklamları kullanabileceği konusunda detaylı bir bilgi vermemişti.

Twitter, firmaların hesaplarıyla reklamlarını oluşturabilecekleri Promoted Products isimli self servis reklam hizmetini artık genel kullanım için yayına sokulduğunu açıkladı.

Twitter, bu güne kadar reklam hizmetini kendi bünyesindeki reklam departmanı ile sunarken, bu hizmetten yararlanan 2500’e yakın reklamvereninin olduğunu paylaşmıştı.

Yaklaşık 2,5 aylık bir deneme sürecinin sonunda yayına sokulan Promoted Products ile Twitter’ın hedefi, küçük ve orta ölçekli işyerlerinin aynen Facebook‘da olduğu gibi, Twitter’da da self servis bir şekilde reklam kullanmalarını sağlayarak reklam kazancını arttırabilmek.

Hizmet ilk etapta sadece ABD’de yer alan ve American Express kart kullanıcılarına açılacak. American Express’i de bir promosyon kapsamında kampanyasına dahil eden Twitter, American Express kartları ile reklam satın alan ilk 10.000 firmaya American Express tarafından 100 dolar reklam kredisi verileceğini belirtti.

Firma, hizmetin sene sonuna kadar tüm kart sahiplerine yaygınlaşacağını da açıklarken, uluslararası hizmetin başlangıç tarihi hakkında bilgi paylaşmadı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*