13 Kasım 2018

Twitter Reklamları Üçüncü Parti Yayınlarda da Görünüyor

2012-Twitter-logo

Yüksek derecede hedeflenebilir reklamlar haricinde (buradaki yazımızda anlattığımız gibi) Twitter reklamlarını farklı internet sitelerinde, uygulamalarda, hatta televizyon programlarında bile görüntüleyebiliyor.

2014’ün son çeyreğinde, Twitter’ın kendi platformu haricinde 185 milyar tweet görüntülendi. Twitter’ın bu özelliği, daha geniş kitlelere ulaşmaya çalışan markalar için bulunmaz bir fırsat yaratıyor. Tweetlerin normal bir akıştaki hızlarına bakarsak, reklamların bir şekilde görüntülenmesi için daha büyük şans yaratıyor.

Örneğin Twitter bir markaya promosyonlu tweet verdiğinde, bu tweet aynı zamanda Flipboard’da da görüntüleniyor. Flipboard zaten kendiliğinden Twitter ile bağlantılı olduğu için, reklamın yaratıcı ekibinin fazladan bir iş yapması gerekmiyor. Reklam, zaten olabilecek en iyi şekilde görüntüleniyor.

flipboard-hed-2015

Reklam yerleştirme konusundaki bu çeşitlilik, Twitter ve reklamcılar için farklı ve yararlı bir iş birliği olabilir. Aslında çalışma şekline baktığımızda, Google’ın kendi içerik reklam ağlarında reklamlarını dağıtmasına çok benziyor. Facebook’un henüz buna yaklaşabilen bir çözümü yok.

Twitter bu uygulamalar ile reklam ve tweet görünürlüğünü arttırmaya da çalışıyor. Eğer başarılı olursa, hali hazırda Twitter ile iş yapmakta olan markalara çok büyük fayda sağlayacak. Ancak Twitter’ın büyük zarar etmekte olduğu ve kullanıcı sayısını artıramadığı da biliniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*