21 Kasım 2018

Twitter Reklamları Yeterince Olgunlaştı mı?

Özellikle mobil arenada Facebook online reklamcılığı avucunun içinde tutuyor dersek pek yanılmış olmayız. Geçen çeyrekte elde ettiği 3,5 milyar dolarlık reklam gelirinin %80’i mobilden geliyor.

Bu müthiş başarının en büyük sebebi, doğal olarak 1,5 milyar kullanıcısının tüm verilerini depolaması, analiz etmesi ve bunların reklamlarını hedeflemek isteyen reklamcı ve pazarlamacılar tarafından kullanılmasını sağlaması.

Geride kalmak istemeyen Twitter ise, kendi reklam panellerine daha da fazla işlev ekleyip duruyor. ABD’deki işletmeler, epey bir süredir spesifik yerel noktaları (örneğin belli şehirleri, hatta mahalleleri) hedefleyebiliyorlardı. Şimdi bu özellik İngiltere’de de kullanıma açıldı. Yakında Avrupa’nın diğer ülkelerinde de kullanıma açılacağını, yani pek de uzak olmayan bir gelecekte ülkemizde de kullanılabileceğini düşündüğümüz için, İngiltere’de işler nasıl yürüyor diye bir bakmak istedik.

twitter-campaign-e1423925649670

Twitter’ın yerel hedefleme özelliği, bütün ülke çapında kendini duyurmasının reklam ziyanı olacağı yerel KOBİ’ler için, çok kullanışlı. Ancak unutulmaması gereken, bu yerel hedeflemelerde sandığınızdan çok daha az erişim alabilirsiniz, özellikle cinsiyet, dil, cihaz türü gibi daha da fazla kriter eklediyseniz.

Yalnız, bu yöntem kullanılırken başka dikkat edilmesi gereken bir konu ise, kullanıcıların %80’inin Twitter’ı mobil cihazlar üzerinden kullanması; daha çok cep telefonu. Yani her ne yapıp hedefleyecekseniz, cep telefonu ekranlarına uyumlu olduğundan emin olun, aksi halde paranızı çöpe atarsınız.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*