13 Kasım 2018

Twitter Self Servis Reklam Hizmetini Nihayet Başlatıyor

Twitter CEO’su Dick Costolo, yaklaşık 1 yıldır Twitter’ın firmaların kendi reklamlarını ekleyebilecekleri bir reklam platformu üzerinde çalıştığının bilgisini veriyordu.

Uzun zamandır beklenen bu self servis reklam platformunun denemelerine Kasım ayında başlandığı Costolo tarafından paylaşıldı.

Facebook üzerinde firmalar uzun zamandır kendi reklamlarını belirleyip, kredi kartları ile ödemelerini yapabiliyorlardı. Özellikle reklam satış elemanlarının küçük ve orta ölçekli iş yerlerine ulaşmasının oldukça zor olmasından dolayı, firmaların kendilerinin reklam satın alması sosyal mecranın işini oldukça kolaylaştırıyordu.

Bunun aksine, Twitter’da reklam vermek isteyen firmalar, bunu sadece Twitter reklam departmanı aracılığı ile gerçekleştirebiliyorlardı.

Twitter, geçtiğimiz hafta içerisinde o gün itibarı ile 2400 reklamvereninin olduğunu paylaşmıştı.

Kasım ayında bünyelerinde reklam vermekte olan birkaç pazarlama uzmanı ile self servis reklamları denemeye başladıklarını belirten Twitter CEO’su, self servis reklam hizmetinin henüz deneme aşamasında olduğunu, bu nedenle şu an sadece sayılı reklamveren tarafından kullanılabileceğine değindi.

Deneme çalışmaları ile hizmeti geliştirmek üzerine araştırmalar yaptıklarını da ekleyen Costolo, hizmetin genele yaygınlaştırılmasının birkaç ay içerisinde gerçekleşmesini planladılarını paylaştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Bence şuanki hali güzel ve temiz, facebooktaki reklamlar göze hoş gelmiyor.

Fikrini söyle

*