14 Kasım 2018

Twitter Trendrr’ı Bünyesine Dahil Ederek Sosyal TV Yoluna Devam Ediyor

trenderr
Televizyon ve reklam dünyası için git gide önemli hale gelmeye başlayan Twitter, bu konuyla ilgili, yerinde bir adım atarak, geçtiğimiz günlerde Trendrr’i  bünyesine dahil ettiğini duyurdu. Bu birliktelikle TV ağlarına ve reklam verenlere ek olarak diğer ağlara da hizmet verilebilecek.

Twitter’ın büyük avantaj sağlamayı beklediği bu hamle, zaten hali hazırda var olan ve markalara kendilerini öne çıkarma fırsatı veren reklam çalışmalarının devamı olarak görülüyor. TV’lere ve reklam verenlere sunulan bu imkanlar artık diğer sosyal ağlar, yayıncılar ve organizasyonları da içine alarak daha geniş ve geliştirilmiş hale getiriliyor.

Trendrr’ın iki önemli görevi olacak. İlk olarak, Trendrr.TV  ile TV kanallarına, yayıncılara ve medya ajanlarına televizyon ile sosyal medya platformlarını entegre etmelerine izin verecek.

İkinci olarak da Twitter’ın sertifikalı ürünü olan Curatorr ile aynı alanlara sosyal medya akışını görsel datalar haline getirmek ve aynı zamanda yüksek kaliteli tweetleri saptamaları ve tanımlamaları konusunda yardımcı olmak olacak. Yüksek kaliteli tweetler ise örneğin bir TV programının twitter hesabından yeniden tweet yapılan önemli tweetlerin öne çıkarılması olarak açıklanabilir. Böylelikle örneğin izleyicilere daha interaktif bir ortam sağlanmış olunacak.

Curatorr, medya şirketleri, pazarlamacılar ve kullanıcıları deneyim yaşamaya çekecek her türlü platform ile birlikte çalışacak. En önemlisi de Twitter, TV reytinglerini Nielsen ortaklığında ölçme girişiminde bulunacak; bu da TV kanallarına reyting bazlı veri sunumuna yarayacak.

Twitter geçtiğimiz günlerde bünyesinde yeni açtığı sosyal ticaret biriminin başına Ticketmaster’ın CEO’su Nathan Hubbard’ı trasnfer ederek, sosyal ticaret konusunda daha da aktif bir şekilde hareket edeceğinin sinyallerini verdi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*