11 Aralık 2018

Twitter Zarar Açıkladı, Hisseleri Düşüşte

Tam bir yıl önce halka arz edilip borsada yerini alan Twitter, üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Dördüncü kere çeyrek sonucu açıklayan firma, analistlerin beklentileri doğrultusunda performans sergilerken, hissedarlarının beklentilerini karşılayamamış olacak ki, açıklamanın yapıldığı gün, hisse senetleri %10 değer kaybına uğradı.

Gelir ve kullanıcı sayısı konularında açıklama yapanTwitter’ın verdiği rakamlara göre, Twitter’ın kullanıcı tabanı geçen yıla göre %23 artış göstererek, 284 milyon kişiye ulaştı. Gelirleri ise neredeyse ikiye katlanarak 361 milyon dolara yükseldi. Yalnız bu yükseliş sonrasında bile firmanın 175 milyon dolar net zarar açıklaması, hissedarlarını üzmüş olacak ki, böyle bir hisse değeri kaybı gerçekleşti.

Twitter her ne kadar Facebook’un alternatifi gibi görünüyor olsa da, aslında istatistiklere bakıldığında çok gerisinde. 280 milyon kullanıcı civarındayken Facebook’un büyüme hızı %200 civarındaydı, Twitter’ın ise artık iyice yavaşlamış olarak %23 seviyesinde. Toplam kullanıcı sayılarına baktığımızda ise Facebook’un 1 milyar 317 milyon kullanıcısı varken, Twitter’ın kullanıcı sayısı 5’te 1’i civarında. Facebook’un net geliri ise 2,9 milyar dolar. Yani Twitter’ın sosyal ağ sektöründe Facebook’un tekeline rakip olabilmesi için daha çok inovasyon ile daha çok ve hızlı kullanıcı kazanması gerekiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*