14 Kasım 2018

Twitter’da Nasıl Genç Takipçi Kazanırsınız?

Gençlerin markanızı Twitter‘da takip etmelerini mi istiyorsunuz? Kupon sunun.

Massachusetts Üniversitesi Dartmouth Pazarlama Araştırmaları Merkezi‘nin yaptığı bir araştırmaya göre, genç kullanıcıların bir markayı Twitter’da takip etmelerinin %85 oranla en büyük sebebi, indirim kodu veya kupon kazanabilmek. Kupon veya indirim kodu dağıtımı, Facebook veya Pinterest‘te olduğundan Twitter’da daha yaygın.

184094

Gençler ayrıca, %80 oran ile sevdikleri markaları desteklemek için Twitter’da takibe alıyor. İndirim ve destek haricinde de diğer hiç bir sebep anlamlı bir çoğunluk oranı yakalayabilmiş değil. Örneğin en yüksek oranlı üçüncü sebep, %47 ile markalardan düzenli haberler alabilmek.

Doğrudan Twitter üzerinden alışveriş yapan kitle de pek fazla harcama yapmıyor. Araştırmada yer alan genç tüketicilerin dörtte üçü, 49 dolar veya altında alışveriş yapıyorlar. 49 dolar limitinin üzerinde Facebook’tan alışveriş yapanların oranı %54. Yani Twitter’ın sepet tutarı ortalaması daha düşük diyebiliriz. Twitter tüketicilerinin genel ortalamasına baktığımızda ise, genellikle 20 dolar civarı alışveriş yaptıklarını görüyoruz. Hiç bir kullanıcı ise 100 doların üzerinde alışveriş yapmıyor. Ülkemizde henüz doğrudan Twitter üzerinden satış olmadığı için yerel tercihlerimizi bilemiyoruz.

183874

Twitter’ın kullanıcı kesimi genellikle milenyum kuşağından oluşuyor. Pew Araştırma Merkezi‘nin 2014’te yaptığı bir araştırmaya göre Twitter kullanıcılarının %37’si 18-29 yaş arasında. 30-49 yaş arası %25, 50 yaş ve üzeri ise %10’luk bir kesimi oluşturuyor. Cowen and Company tarafından geçtiğimiz yılın Kasım ayında yapılan bir araştırma, kullanıcıların Twitter’da günde 23,5 geçirdiklerini ortaya çıkartmış.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*