16 Aralık 2018

Twitter’dan İşyerlerine Facebook Pages Benzeri Sayfalar

Twitter, uzun bir süredir bünyesinde bulunan işyeri sayfalarının kullanımı konusunda eleştiriliyordu. Facebook Pages ve Google+’a kıyasla oldukça kullanışsız olan sayfalar nihayet yenilenerek işyerlerinin kullanımına açıldı.

Hafta başında self servis reklam hizmetini de başlatan firma, görünen o ki bünyesindeki işyerleri ile daha sıcak ilişkiler kurmayı hedefliyor.

Markalar için oluşturulan sayfalara büyük bir başlık ve slogan kısmı eklendiği belirtilirken, markaların belirledikleri tweetlerini slogan kısmında süresiz bir şekilde tutabilecekleri firma tarafından paylaşıldı.

Belirlenen ana tweetin içerisinde resim ya da video bulundurulabileceği de açıklanan bilgilerden.

Yeni dizayn hazırlanırken, markaların takipçilerinin sayfalarına ilk geldiklerinde görecekleri mesajı belirleyebilmelerini hedeflediklerini belirten Twitter yetkilileri, yeni marka sayfalarının görsel anlamda çok daha cazip olduğunu paylaştılar.

Twitter işyeri sayfalarını ilk etapta American Express, Best Buy, Bing, Chevrolet, Coca-Cola, Dell, Disney, General Electric, Heineken, Hewlett-Packard, Intel, JetBlue, Kia, McDonald’s, Nike, NYSE Euronext, Paramount Pictures, PepsiCo, Subway, Staples ve Verizon Communications Wireless ile işbirliği içerisinde yayına sokarken, hizmetin 2012’nin ilk çeyreğine kadar yaygınlaştırılmasının planlandığını belirtti.

eMarketer tarafından paylaşılan bir araştırmada, Twitter’ın 2011 itibarı ile reklam kazancının 139.5 milyon dolar civarlarında olacağı, bu rakamın 2013’e kadar ise 399.5 milyon dolara çıkacağı açıklanmıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*