19 Kasım 2018

Twitter’dan Reklam Hizmeti Analizleri için Firma Satın Alımı

Twitter, 2011’de sunduğu reklam hizmetinde ardı ardına ataklar yaparak en büyük rakibi Facebook ile bu alanda da yarışmaya kararlı olduğunu göstermişti.

Firma, yeni satın alımı ile reklamverenlerine sunduğu hizmetinde oldukça ciddi olduğunu gözler önüne serdi.

Ardı ardına Promoted Tweets ve self servis reklam hizmetini başlatan, ardından da mobil reklamlara yönelen Twitter, yeni satın alımı ile yaptığı atakların analitik incelemelerini de sağlamayı planlıyor.

Sosyal medya analitik firması Hotspots.io‘yu belirtilmeyen bir fiyata satın alan Twitter, satın alımı ile beraber Hotspots.io çalışanlarının Twitter reklam ekiplerine katılacaklarını açıkladı.

eMarketer tarafından Eylül ayında firmanın yeni atakları henüz belli olmadan yapılan bir araştırma, Twitter’in reklam kazancının 2013 yılında 400 milyon dolara ulaşacağını öne sürmüştü.

Dün sizlerle paylaştığımız bir haberde ise Group M, Twitter’ın yeni atakları ile beraber reklam kazancında bu sene %137 artış yaşayabileceğini ve 400 milyon dolar rakamına bu sene ulaşabileceğini ileri sürmüştü.

Twitter üzerinde reklam veren ve reklam yayınlayan kesime analitik veriler sunmak üzere çalışmaya başlayacağı belirtilen Hotspots.io, sosyal medyada reklam verenlerin en çok karşılaştıkları sıkıntılardan bir olan yatırımlarının geri dönüşümünü inceleyememe sorununa çözüm bulmak için kurulmuş bir firma.

Twitter, yeni satına alımı ile kendisi ile reklam yayınlayan firmaların yatırımlarının geri dönüşlerini onlarla paylaşmayı hedefliyor.



Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*